Latvija Pasaules talkā piedalīsies ar mūsu cilvēku vēstījumu nākamajai simtgadei

11.09.2018.

Ar aicinājumu katram no mums iestādīt savu koku vai piedzīvot koka dzimšanu no iestādītās sēkliņas LIELĀ TALKA lūdz Latvijas iedzīvotājus piedalīties Pasaules talkā, kas notiks 150 pasaules valstīs š.g. 15.septembrī. Latvijas cilvēku vēstījums visai pasaulei līdz ar to ir viennozīmīgs: mēs stādām Laimes koku savas Latvijas un visas planētas veselībai un labai dzīvei. Pasaules talka sāksies Jaunzēlandē plkst.10.00 pēc vietējā laika un sekos Saulei dienas garumā, pārklājot visas 24 laika joslas. Talka noslēgsies Havaju salās. Pasaules talka būs lielākā kopīgā dabas sakopšanas talka pasaules vēsturē.

“Piesārņojums, ar ko Latvija jau diezgan sekmīgi cīnās un tiek galā, ir visas pasaules problēma, kam nepieciešams visas pasaules sabiedrības liels atbalsts un uzmanība, lai varam paveikt neiespējamo – sakopt visu planētu. Lielā Talka aicina ikvienu, kurš piedalīsies šajā visas planētas kopīgajā akcijā, apliecināt šādi savu mīlestību Latvijas divsimtgadei, nākamajām paaudzēm un mūsu mātei dabai.  Tāpēc Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti sēt un dēstīt “laimes kokus”, rādot ceļu pasaules vides atveseļošanai,” saka Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme. Plānota arī tiešā pieslēgšanās kādai no Latvijas koku stādīšanas vietām, lai citu valstu iedzīvotājiem parādītu Latvijas attieksmi pret savu dabu un ilgmūžības jautājumiem.

Lielās Talkas mājas lapā talkas.lv ir izveidota īpaša karte - talkas.lv/laimes-koki/, kurā ikviens – gan liels, gan mazs, tiek aicināts atzīmēt vietu, kur ir iesējis koka sēkliņu vai iestādījis stādiņu, kā arī atstāt vēlējumu Latvijai un pasaulei nākamajos 100 gados.

Ikviens ir aicināts 15.septembrī iedēstīt savu koka sēkliņu vai iestādīt koku īpaši izveidotā kartē mājas lapas www.talkas.lv karšu sadaļā: un dalīties ar savu veikumu, lietojot tēmturus #LielāTalka, #stādāmnākotni. Aicinātas piedalīties visas pašvaldības, skolas, bērnu dārzi, nevalstiskās organizācijas, draugu grupas un jebkurš individuāls cilvēks.

Arī pasaulē dzīvojošie Latvijas cilvēki ir aicināti iesaistīties vai nu mītnes zemes sakopšanā, detalizētu informāciju par katru valsti atrodot akcijas mājas lapā www.letsdoitworld.org vai arī iestādot koku, līdzīgi kā to darīsim Latvijā.

Kā piedalīties?

  • Sagatavo dēstāmo koka sēklu vai sameklē koka stādu;
  • Š.g. 15.septembrī to iestādi;
  • Nofotogrāfē, ieraksti video un atsūti Lielajai talkai;
  • Atzīmē savu stādījumu Latvijas kartē talkas.lv
  • Lieto tēmturi #LielāTalka, #stādāmnākotni un ieliec sociālajos tīklos.

Informācija: www.talkas.lv

Par Pasaules talku vairāk var uzzināt šeit.

Mainām Latviju! Maināmies paši! - Ja esi par zaļu Latviju – BALSO!

 

Viena no 15.septembra talkām norisināsies Vilhelma Purvīša dzimtajās mājās “Vecjaužos’. Sakopsim, labiekārtosim, stādīsim unikālās Purvīša ābeļu sēkliņas, gleznosim, aplūkosim jauno mākslinieku interpretāciju par Vilhelmu Purvīti un pēc darba atgūsim spēkus ar pusdienām. “Ieelposim Purvīti!" - tāds nosaukums dots šai talkai. Atdosim Purvīti Latvijai un palīdzēsim šī Eiropas simbolisma un Latvijas kultūras kanona mākslinieka dzimtas mājām dienās pārtapt par starptautiski un nacionāli nozīmīgu vietu, kas piesaista māksliniekus – jaunus un ne tik jaunus, no visas pasaules. Mums ir jālepojas par katru mūsu ģēniju. Vilhelms Purvītis ir viens no viņiem.

Vita Jaunzeme, Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! , Lielās Talkas vadītāja, T.29909222

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu