Ceļā dosies "Latvijas ekspresis simtgadei"

11.05.2017.

No 26. – 28. maijam cauri visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem ceļā dosies speciāls vilciena reiss Latvijas ekspresis simtgadei ar vairāk kā 180 pasažieriem – dziedātājiem un dejotājiem. Gaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus un Latvijas simtgadi, īpašais vilciens piestās 12 Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos, kopā ar koriem "Balsis", "Monēta" un "Rīga", deju ansambļiem "Ačkups", "Auda", "Dardedze" un vietējiem māksliniekiem, trijās dienās sniegs 12 unikālus bezmaksas koncertus.

 

Dzelzceļš vēsturiski ir vienojis dažādos novadus un to cilvēkus. Tieši pa dzelzceļu dziedātāji un dejotāji krāšņos, izrakstītos tautas tērpos no visas Latvijas devās ceļā un saplūda Rīgā, lai karstajās vasaras dienās vienotos kopīgā dziesmā un dejā, kas vēl šodien kā tradīcija simbolizē tautas saknes, vienotību un spēku.

Vilciens savu maršrutu sāks Latgalē – Indras stacijā, bet vērienīgais noslēgums sagaidāms Valkā/Valgā, kur muzikālā uzvedumā tiks akcentēta Valkas 1917. gada notikumu izšķirošā nozīme Latvijas valsts izveidē. Ikviens aicināts stacijā sagaidīt māksliniekus un kopīgi uzsākt valsts simtgades svinības.

26. maijā, piektdien
Indras stacijas laukums 14.00
Daugavpils stacijas laukums 18.00

27. maijā, sestdien
Krustpils stacijas laukums 8.00
Daugavas stacijas laukums 9.30
Vecumnieku stacijas laukums 12.30
Dobeles stacijas laukums 17.00
Liepājas Annas tirgus laukums 21.00

28. maijā, svētdien
Tukums I stacija 8.00
Rīga, Stacijas laukums 10.00
Inčukalna stacijas laukums 13.50
Siguldas stacijas laukums 15.00
Valgas stacijas laukums 19.00

 

Informācija medijiem:
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kuri vēlētos kādā no posmiem braukt ar vilcienu „Latvijas ekspresis simtgadei”, lūdzam sazināties ar Lindu Pastari, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot tel.nr.29374438, līdz 25.maija plkst.11.00.

 

Par kori "Balsis":
"Balsis" jau regulāri organizē vērienīgus koncertprojektus Latvijas reģionos – bijuši 16 koncerti dažādās Latvijas stacijās, tautas ekskursiju braucieni uz Siguldu, Cēsīm, Gulbeni, Alūksni. Savukārt 2013. gadā veiksmīgi tika realizēts projekts Dziesmu un deju svētku ekspresis. Vienas dienas laikā notika vairāki koncerti, turklāt īpaši izgreznotais vilciena sastāvs vairākas nedēļas piestāja dažādās Latvijas vietās, sagaidot Dziesmu un Deju svētkus. Paldies visām pašvaldībām un māksliniekiem par iesaistīšanos un atbalstu.

Papildu informācija:
Ints Teterovskis
Tel. 29414158

www.balsis.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu