Latvijas Fotogrāfijas muzeja radošā darbnīca „Mans fotostāsts” programmā „Latvijas skolas soma”

05.06.2019.

Maija beigās Latvijas Fotogrāfijas muzejā Latvijas valsts simtgades programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros norisinājās radošā darbnīca „Mans fotostāsts”. Tās laikā Rīgas 47. vidusskolas sestās klases skolēniem bija iespēja izmēģināt netradicionālu pieeju skolā apgūtām zināšanām. Skolēni ar lielu entuziasmu sasaistīja zināšanas no dažādām mācību jomām, lai attīstītu savas radošās prasmes un apgūtu virkni jaunu zināšanu no grāmatu iesiešanas līdz fotogrāfiju interpretācijai.

Darbnīcas teorētiskajā daļā bērni iepazinās ar vizuālās literatūras nozīmību mūsdienu sabiedrībā un paņēmieniem, kā saprast vizuālo informāciju, kura atrodas visapkārt. Skolēniem tika parādīts, kā fotogrāfijās attēlotais maina nozīmi dažādos kontekstos, kā attēls var tikt mainīts vai interpretēts, un kā šīs zināšanas sasaistīt ar ikdienu ārpus skolas sola. Nodarbības beigās tās dalībniekiem bija iespēja nostiprināt jaunās zināšanas, veidojot pašiem savas fotostāstu grāmatas un interpretējot vēsturiskas fotogrāfijas no muzeja krājumiem.

„Mums ļoti patika pasākums, īpaši iespēja veidot savus fotostāstus. Nākamajā dienā, kad bērni saņēma liecības, tika prezentēti Fotogrāfijas muzejā veidotie fotostāsti. Ar lielu entuziasmu un uzmanīgu klausīšanos tika demonstrēti izveidotie sižeti. Jāsaka, ka par uzmanības trūkumu prezentētāji nevarēja sūdzēties. Arī vecāki priecājās par bērnu darbiem. Informāciju, par iespēju piedalīties šādā darbnīcā popularizēju arī skolā,” stāsta Rīgas 47. vidusskolas 6.a klases audzinātāja Aija Bergmane.

Darbnīcu vadīja Latvijas Fotogrāfijas muzeja pārstāve, māksliniece, fotogrāfe Linda Muižniece.

Līdz 2019. gada beigām ir iespēja pieteikties radošajai darbnīcai programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Latvijas Fotogrāfijas muzejā, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot uz tālruni +371 67222713.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu