Latvijas hokeja valstsvienība piedalās Baltā galdauta svētkos Ķelnē

05.05.2017.

 

4. maija vakarā Latvijas hokeja valstvienība pilnā sastāvā kopā ar Latvijas Republikas vēstniecības Vācijā vadītājas vietnieku Jāni Bērziņu un vēstniecības darbiniekiem Vācijas pilsētā Ķelnē piedalījās Baltā galdauta svētkos par godu Deklarācijas par Latvijas neatkarības atjaunošanu pieņemšanas 27. gadadienai, Latvijas Valsts simtgades svinību atklāšanai un Latvijas valstsvienības hokejā startam 2017. gada pasaules čempionātā hokejā.

Hokejistiem tika nolasīta Latvijas Republikas vēstnieces Vācijā Elitas Kuzmas uzruna, kurā hokejistiem tika novēlēta veiksme un cīņasspars pasaules čempionāta spēlēs, novēlot sasniegt vislabākos rezultātus tās pastāvēšanas vēsturē, kā arī norādīts tas, ka Latvijas valstsvienības hokejā starti pasaules čempionātos jau 20 gadus piesaista īpašu visu Latvijas sabiedrības uzmanību, veicinot patriotismu pret mūsu Valsti tās iedzīvotājos.

Savukātrt Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols savā uzrunā uzsfēra, ka katra valsts ir tik stipra cik stipri ir tās iedzīvotāji, un Latvijas hokeja valstsvienība ir lielisks paraugs tam, ka mēs esam ļoti stipra valsts un nācija, kas spējīga paveikt lielas lietas.

4. maijā ar Balto galdautu svētkiem tiek svinēta Latvijas valsts otrā dzimšanas diena, atceroties 1990. gada 4. maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Šogad 4. maijā tiek atklātas arī Valsts simtgades svinības un atzīmēti 100 gadi kopš vēsturiskā Latgales lēmuma apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu valsti. Šis notikums kļuva par pagrieziena punktu Latvijas neatkarības iegūšanā.

Avots: Latvijas Hokeja federācijas mājaslapa

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu