Latvijas Institūts piedāvā multimediālu projektu Latvijas stāstu nodošanai pasaulē

26.04.2020.

Tuvojoties 4. maija - Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas  trīsdesmitajai gadadienai, Latvijas Institūts īsteno jaunu multimediālu projektu- "The Latvian ABC". 

"The Latvian ABC" angļu valodā būs pieejams  dažādos formātos – kā e-kartītes, kā klausāmgrāmata un kā iespiesta brošūra, kas, tāpat kā citi Latvijas Institūta izdevumi, tiek radīta visplašākajai lietošanai, - lai stāstītu par Latviju visā pasaulē.

"The Latvian ABC" 33 latviešu alfabērta burtos stāsta par Latvijai un latvietim raksturīgajām īpašībām un īpatnībām, izceļ personības, kas devušas ieguldījumu valsts un nācijas pašapziņas izveidē vēsturē un tagadnē, dod ieskatu vēstures notikumos, apskata mūsu tradīcijas, dabu, arhitektūru un daudzus citus nacionālos dārgumus.

Vieglā, humora pilnā intonācija gan uzrunā interesentus ārpus Latvijas, gan dod iespēju ikvienam no mums stāstīt kopīgos stāstus par Latviju. 

Iespiestais izdevums būs pieejams iepriekš piesakoties li.lv mājaslapā, kā arī lietojams un lasāms, klausāms un iegūstams digitāli latvia.eu un li.lv mājaslapās un Latvijas Institūta sociālajos tīklos.  

"The Latvian ABC" tapšanā iesaistījās  plaša sabiedrība. Sociālo tīklu digitālās līdzdalības projektā  ikviens tika aicināts pie 33 Latvijas alfabēta burtiem rakstīt savu asociāciju vārdus par Latviju, radot ierosmi un iedvesmu  grāmatas autoriem, līdzautoriem un padomdevējiem nonākt līdz gala rezultātam 64 krāsainās lapaspusēs. 

Lai pieteiktos izdevuma fiziskajām kopijām, lūdzam aizpildīt ierasto materiālu formu (grāmatas būs gatavas pēc 4. maija, digitāli viss būs pieejams no 30. aprīļa):  li.lv/lv/pakalpojumi/pieprasijums 

Digitālie risinājumi un audio grāmata tiks atsūtīta atsevišķos linkos, kas būs integrēti Latvia.eu mājaslapā. Tos būs iespējams iegūt caur linku izvietošanai izstādēs, citās platformās. 

Grāmatas māksliniece ir Linda Rutule, tekstu autori Filips Birzulis un Kristīne Komarovska. 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu