Latvijas jaunieši devušies uz Eiropas Jaunatnes dienām

31.05.2018.

Jau trešo gadu notiek Eiropas Jaunatnes dienas Eiropas Parlamentā Strasbūrā, tās norisinās 1. un 2. jūnijā. Eiropas Parlaments ver durvis tūkstošiem jauniešu no visām Eiropas Savienības valstīm, lai viņi tiktos ar Eiropas lēmumu pieņēmējiem un pieredzējušiem ekspertiem, apmainītos ar idejām, kas saistītas ar jauniešiem būtiskiem jautājumiem.

Kopā ar citiem jauniešiem no Latvijas uz Strasbūru devās arī Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas komanda. Viņiem piepulcējušies jaunieši no Rīgas Kultūras vidusskolas, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas, Rīgas 74.vidusskolas, Rīgas 49.vidusskolas, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Rīgas 1.Tālmācības vidusskolas, Rīgas Ķengaraga vidusskolas, Daugavpils 9. vidusskolas un Daugavpils 12.vidusskolas. Kopumā Latviju Strasbūrā pārstāv 100 jaunieši.

Kopīgajā Eiropas jaunatnes dienu programmā iekļautas ap 400 dažādas aktivitātes – diskusijas, spēles, laboratorijas u.c. aptverot politisko, sociālo un kultūras jomu. Jaunieši piedalīsies diskusijās, semināros un citos  pasākumos, kas šogad veltīti pieciem tēmu blokiem: “Jauns un vecs”, “Bagāts un nabadzīgs”, “Atsevišķi un kopā”, “Drošs un bīstams”, “Vietējs un globāls”.

Katram no jauniešiem jāpiedalās vismaz 4 aktivitātēs. Diskusijās un semināros rastos secinājumus un izstrādātos priekšlikumus iekļaus Eiropas Jaunatnes dienu ziņojumā, un ar labākajiem rudenī īpaši iepazīsies Eiropas Padomes komitejas. Tā ir lieliska prakse kā attīstīt jaunus, inovatīvus, radošus veidus un risinājumus par aktuālo nākotnē.

Latvijas dalību Eiropas Jaunatnes dienās atbalsta Kultūras ministrija un tā norisinās Latvijas valsts simtgades zīmē.

Latvijas jaunieši ceļā uz Strasbūru.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu