Latvijas Kara muzejā reģistrēts lielākais muzeja apmeklētāju skaits kopš muzeja atjaunošanas

17.01.2018.

Pagājušajā gadā Latvijas Kara muzejā reģistrēts lielākais muzeja apmeklētāju skaits kopš muzeja atjaunošanas 1990. gadā. Kopā Latvijas Kara muzeju un tā filiāles -  Ziemassvētku kauju muzeju un O. Kalpaka piemiņas vietu ,,Airītes” apmeklēja 153 601 interesents.

Foto: V. Lācis

Liels apmeklētāju skaita pieaugums muzejā 2017.gadā bija vērojams aktīvās tūrisma sezonas laikā un muzeja rīkotajos pasākumos.  Ir vērojama tendence, ka ik gadus būtiski palielinās individuālo apmeklētāju skaits muzejā un pērn tas bijis 68,5% no kopēja apmeklētāju skaita  jeb 105 249 interesenti.  

Salīdzinot ar 2016. gadu, par diviem tūkstošiem pieaudzis arī skolēnu skaits, kas grupās apmeklējuši muzeju, sasniedzot 14 462 skolēnus. Neraugoties uz kopējo tendenci, kad samazinās skolēnu skaits skolās, Latvijas Kara muzejs var patiesi lepoties ar spēju piesaistīt arvien plašāku skolēnu auditoriju.

Ievērības vērts ir arī interesentu skaits – 170 083, kas 2017. gadā apmeklējis muzeja tīmekļa vietni un profilus sociālajos tīklos.  

“Var droši teikt, ka Kara muzejs pilda nozīmīgu un neaizstājamu Latvijas valsts patriotisma kalves funkciju, par ko vislielākais paldies muzeja erudītajai un radošajai darbinieku komandai. Kara muzejs ir precīzi atradis savu vietu Latvijas muzeju spektrā, sniedzot interesantu un padziļinātu informāciju par mūsu tautas un valsts likteņgaitām un cīņām par savu valstiskumu ne tikai skolu jaunatnei un individuāliem apmeklētājiem, bet arī citu valstu tūristiem, tādējādi nesot Latvijas vārdu pasaulē,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Muzeja direktore Aija Fleija atzīst, ka ,,plašā sabiedrības interese saistīta ar  muzeja jaunajām atzinību guvušām ekspozīcijām, izstādēm un izglītojošām programmām. Tikai ar mērķtiecīgu darbu 5 gadu laikā bija iespējams kāpināt apmeklētāju skaitu par 36 tūkstošiem apmeklētāju. To visu nodrošināja muzeja darbinieku radošā darbība un stabilais piedāvājums. Pērn muzeja darbinieki novadījuši 557 ekskursijas un 291 muzejpedagoģisko nodarbību”.

Foto: V. Lācis

Arī šobrīd Latvijas Kara muzejs strādā  pie jaunu piedāvājumu radīšanas tieši bērniem un jauniešiem, lai aktīvi iesaistītos valsts simtgades iniciatīvā Latvijas skolas soma . Pērn Latvijas Kara muzejā tika atvērt muzeja Aktivitāšu centrs, kurš guva plašu apmeklētāju interesi.   Aktivitāšu centrā interaktīvā veidā, izzinot Latvijas vēsturi, var pavadīt laiku ģimenes ar bērniem. Vērojama tendence, ka Latvijas Kara muzeja apmeklējums ģimenēm kļūst saistošs brīvā laika pavadīšanas veids. 

Jāatzīmē, ka pērn Latvijas Kara muzeja ekspozīcija "Latvijas iedzīvotāji Pirmajā pasaules karā" ieguvusi balvu nozīmīgākajā Eiropas dizaina konkursā "German Design Award 2018", kategorijā Labākais izstāžu dizains.

Atgādinām, ka  Latvijas Kara muzejs apmeklējums ir atvērts katru dienu un pieejams bezmaksas!

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Mitenbergs
Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs
tālr. +371 67223743, 28346269

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu