Latvijas Mākslas akadēmija aicina uz “Sarunām par nākotni”

14.03.2017.

No 1. līdz 21. martam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā notiek projekta "documento futurae / nākotnes dokuments" izstāde. Ceļā uz Latvijas valsts simtgadi, šī izstāde ir aicinājums uz sarunām par nākotni. 17. martā plkst. 18:00 LMA aulā profesors Dr.art. Andris Teikmanis projekta ietvaros nolasīs “Lekciju par nākotni”, pamatojot nākotnes pētījumu nozīmi un iepazīstinot ar mākslas lomu nākotnes veidošanā. 21. martā 18:00 LMA aulā “Sarunās par nākotni” tiksies LU profesors Dr.phil. Igors Šuvajevs un LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis, “Sarunas par nākotni” vadīs žurnālists Viktors Avotiņš.

Pirms simts gadiem mākslas, zinātnes un politiskās utopijas šķita nesaraujami, savstarpēji saistītas. Likās, ka cilvēces progresu nav iespējams apturēt. Tomēr 20. gadsimts izmainīja mūsu nākotnes utopisko skatu. Politiskās utopijas pārvērtās distopijās un māksla un zinātne nonāca to kalpībā. 21. gadsimta sākums mums nesniedz lielāku drošības sajūtu. Mēs esam atguvuši savu valsti, savu Latviju, tomēr mēs joprojām esam nākotnes krustcelēs. No mūsu pašreizējās rīcības ir atkarīga nākamo paaudžu un planētas nākotne. Šajā nākotnes deficīta brīdī mākslas uzdevums nav radīt jaunas ilūzijas. Nākotnes izaicinājumi liek pārvērst mākslu kailā, semantiskā nākotnes pētniecības instrumentā.

Turpinot projekta “documento futurae / nākotnes dokuments” ietvaros izteikto aicinājumu, mākslas un nākotnes attiecības tiks atklātas projekta autora Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Dr.art. Andris Teikmaņa “Lekcijā par nākotni” 17. martā plkst. 18:00 LMA aulā.

Diskusijā “Sarunas par nākotni” tiksies LU profesors Dr.phil. Igors Šuvajevs un LMA profesors Dr.art. Andris Teikmanis, diskusiju vadīs žurnālists Viktors Avotiņš. “Sarunas par nākotni” turpinās 2016. gada sarunu ciklu “Vārdi pret attēliem”, tikai šoreiz jau runājot par mākslas un politikas nozīmi domājot par nākotni un kam, runājot par nākotni, mēs ticam vairāk - vārdiem vai attēliem? Kurš diskurss dominē, konstruējot mūsu nākotnes identitāti? 

Projekts “documento futurae / nākotnes dokuments” mākslinieciski dokumentē konferences “Art Future/ Future State”, kura notika Latvijas Mākslas akadēmijā 2016. gadā 25.-26., izvirzīto redzējumu, “veidojot piezīmes uz konferences programmas lapām”.

Latvijas Mākslas akadēmijas konference “Nākotnes māksla / Nākotnes valsts” tika īstenota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Kultūras ministrijas atbalstu un ir Latvijas valsts simtgades svinību norise.

Ieeja pasākumos ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, lūdzam pieteikt “Lekcijas par nākotni” apmeklējumu līdz 16. martam un “Sarunas par nākotni” apmeklējumu līdz 20.martam, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .  
Projekta autors: Dr.art. Andris Teikmanis
Producente: Inese Bauģe
Scenogrāfs: Kristiāns Brekte
Dizaingrafika: Rauls Liepiņš

Izstādes darba laiki:
O., T., P., S. 11:00 – 18:00
C. 11:00 – 19:00
Pārtraukums: 14:30 – 15:00

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas aulā
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu