Latvijas Nacionālā vēstures muzeja valsts simtgadei veltītās izstādes skatāmas Viļņā un Minskā

12.12.2018.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs par godu valsts simtgadei izveidojis divas izstādes, kas eksponētas Lietuvas Nacionālajā muzejā un Baltkrievijas Republikas Nacionālajā mākslas muzejā. Tās abas aplūkojamas līdz 2019. gada 13. janvārim.

Lietuvas Nacionālajā muzejā Viļņā apskatāma LNVM izstāde “Tradicionālais apģērbs Latvijā”, kas iepazīstina kaimiņvalsti ar Latvijas tradicionālās kultūras mantojumu.

“Apģērbs ir viens no nozīmīgākajiem tautu raksturojošiem materiālās kultūras elementiem. Tā attīstībā atspoguļojas ilglaicīgi etniskās vēstures procesi. Tērps ataino gadsimtu gaitā izveidojušās tradīcijas, estētiskos ideālus, kultūras sakarus un to mijiedarbību,” izstādes pavadtekstā raksta tās autore, LNVM Etnogrāfijas nodaļas pētniece Inita Heinola.

Eksponētie 24 tērpu komplekti demonstrē apģērba daudzveidību dažādos Latvijas kultūrvēsturiskajos apgabalos 19. gadsimtā, tos papildina citas priekšmetu grupas: adītas zeķes un cimdi, jostas, rotas, kā arī 26 zīmējumu kopijas no muzeja krājuma, veidojot košu kopainu. Izstāde tapa, LNVM speciālistēm līdzdarbojoties ar Lietuvas muzeja darbiniekiem.

Savukārt izstādi “Latvijai – 100. Vēsture, māksla, tradīcijas” Latvijas Nacionālais vēstures muzejs veidojis sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Baltkrievijas Republikā un Baltkrievijas Republikas Nacionālo mākslas muzeju.

Izstādes ievaddaļā (autors – LNVM direktors Dr. hist. Arnis Radiņš) sniedz ieskatu Latvijas vēstures norisēs, akcentējot Latvijas valsts proklamēšanu 1918. gada 18. novembrī. Latvijas vēstures un mākslas stāstu, saskaņā ar LNVM direktora vietnieces krājuma darbā Anitas Meinartes koncepciju, turpina eksponētās gleznas, grafika, lietišķās mākslas darbi, arheoloģiskās senlietas, dzintara rotaslietas, valsts apbalvojumi, naudaszīmes, Latvijas Bankas 20. gadsimta beigās un 21. gadsimta sākumā izlaistās kolekcijas monētas un citi vēstures un mākslas priekšmeti no muzeja krājuma. Izstādes māksliniecisko realizāciju veidojis muzeja galvenais mākslinieks Ģirts Boronovskis.

 

Detalizētāka informācija:
Astrīda Burbicka, LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja, tel. 67221357, mob. tel. 26341556, e pasts Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

www.lnvm.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu