Latvijas Nacionālais arhīvs ar vēsturnieku diskusiju atklās Neatkarības karam veltītu grāmatu

21.02.2019.

Pieminot Latvijas Neatkarības kara (1918–1920) simtgadi, 2019. gada 11. martā pulksten 16.00 Latvijas Universitātes Bibliotēkā Kalpaka bulvārī 4 notiks Latvijas Nacionālā arhīva grāmatas „Cīņa par brīvību: Latvijas Neatkarības karš (1918–1920) Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentos” 1. daļas “1918. gada 18. novembris–1919. gada 16. aprīlis” atklāšana. Grāmatas sastādītāji ir Latvijā atzīti un profesionāli vēsturnieki, zinātņu doktori Ēriks Jēkabsons un Jānis Šiliņš, kuri līdzšinējā profesionālajā darbībā sekmīgi pievērsušies dažādām Latvijas vēstures epizodēm.

LVVA, 3301. f., 1. apr., 11. l.

Grāmata veltīta latviešu nacionālo militāro formējumu pirmajam virspavēlniekam Oskaram Kalpakam. Tajā ir apkopoti un komentēti 190 dokumenti no Latvijas Valsts vēstures arhīva krājuma, kas atklāj nozīmīgus vēstures notikumus laikā pēc Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas un ceļu uz valstiskās neatkarības izcīnīšanu. Grāmatā iekļauts zinātniskais ievads, sastādītāju komentāri un personu rādītājs.

Grāmatas atklāšanas pasākuma ietvaros norisināsies diskusija „Latvijas Neatkarības kara (1918–1920) pretrunīgās lappuses”, kura rosinās klātesošos pievērsties maz zināmiem un līdz šim pretrunīgi vērtētiem kara sākuma posma jautājumiem. Diskusiju vadīs radio žurnālists Eduards Liniņš, tajā piedalīsies abi grāmats sastādītāji Dr.hist. Ēriks Jēkabsons un Dr.hist. Jānis Šiliņš, kā arī vēsturnieks un diplomāts Dr.hist. Gints Apals un skolotājs un portāla vesture.eu veidotājs Mg.hist. Artis Buks. Diskusija būs pieejama interneta tiešraidē.

Grāmata tapusi žurnāla “Latvijas Arhīvi” sērijā “Vēstures avoti”. Tā izdota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu un ir iekļauta Latvijas Nacionālā arhīva simtgades pasākumu programmā.

 

Informāciju sagatavoja
arhīva eksperte Aiga Bērziņa
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Tel. 29627830

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu