Latvijas notikumi pasaulē tiks apkopoti vienotā kalendārā

05.03.2020.

Latvijas Institūts 2020. gadā platformu - kalendāru "Ar Latvijas vārdu pasaulē"/ "Latvian Events Abroad" nodod tālākai attīstībai lielākajam diasporas ziņu portālam Latviesi.com.

Pēc veiksmīga testa perioda kalendāram / platformai, kurā veiksmīgi aizvadīti divi pilotprojekti -  "Latvija svin 100" un "Svinam svētkus kopā visā pasaulē" (Ziemassvētku periodā), kas tika integrēta Latvia.eu, Ārlietu ministrijas, LV100  un citās vietnēs, LI ir nolēmis nodot kalendāra tālāku attīstību lielākajam diasporas portālam ar visaugstāko uzticības kredītu - Latviesi.com

Šīs platformas mērķis, apkopojot un atspoguļojot pasākumu norisi, veicināt cittautiešu, Latvijas draugu un sadarbības partneru saliedētību ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām.

Pilotprojektu laikā tika apkopoti pārsvarā kultūras notikumi, par tiem plaša interese bijusi no lietotājiem visā pasaulē, visvairāk no Vācijas, Lielbritānijas, ASV, Indijas, Igaunijas un Šveices.

Latviesi.com vadītājs Indulis Bērziņš: "Šis ir nākamais solis, lai turpinātu attīstīt jau daudzus gadus iesākto darbu pie vienotas notikumu datubāzes, kas būs pieejama ne tikai Latviesi.com, bet automātiski atjaunosies arī dauzās organizāciju un sadarbības partneru mājas lapās visā pasaulē, kā arī tiks tulkota angliski un automātiski atjaunosies portālā www.latvia.eu"

Latvijas Institūta vadītāja Vita Timermane-Moora: "Veiksmīga ekonomikas, kultūras un politikas sasniegumu mijiedarbība ir pamatnosacījums Latvijas atpazīstamībai. Latvijas Institūta un Latviesi.com sadarbība  nodrošinās kvalitatīvu informācijas telpu Ar Latvijas vārdu pasaulē kopīgai starpnozaru plānošanai un publicitātei."

Latvijas Institūts darbojas kā starpsektorāla koordinējoša institūcija un nodrošina ekonomikas, politikas un kultūras sasniegumu mijiedarbību valsts tēla veidošanas perspektīvā.

Latvijas Institūts un latviesi.com 2020. gadā apņemas piesaistīt vairāk sadarbības partneru un arī papildu finansējumu, lai platformu attīstītu un popularizētu ārpus Latvijas.

Attīstot datu apmaiņu, sarīkojumu rīkotāji būs droši, ka izveidojot savienojumu ar Latviesi.com vai pievienojot notikumu, viņa plānotie sarīkojumi vienmēr būs pieejami kopīgajā datubāzē, kā arī tiks sagrupēti pēc norises specifikas, valsts un citiem filtriem atbilstoši laika zonai, kurā atrodas vietnes apmeklētājs.

Partneriem būs dažādas iespējas pievienot savu sarīkojumu vienotajai diasporas datubāzei, piemēram, reģistrējoties un pievienojot notikumu caur Latviesi.com vai Kurpes.lv sistēmu, savukārt pasākumi, kas ievadīti Facebook.com, pēc attiecīgajiem filtriem var tikt automātiski iekļauti platformā. 

Aicinām visu nozaru pasākumu organizatorus, pievienoties jau esošajiem partneriem, kas savā mājas lapā ir integrējuši vienoto diasporas notikumu kalendāru un reģistrējušies kā pasākumu rīkotāji. Lai reģistrētos, nav nepieciešams būtu uzņēmumam vai biedrībai, to iespējams darīt arī individuāli - populārās, klasiskās mūzikas pārstāvji, to menedžments, sportisti, zinātnieki, kas sniedz vieslekcijas ārpus Latvijas u.c. 

Lai reģistrētos un ievietotu pasākumu, kas atomātiski parādīsies latvia.eu, latviesi.com, ĀM, LV100 un citās partneru lapās, spiediet šeit: ej.uz/arlatvijasvardupasaule 

Kalendārs "Ar Latvijas vārdu pasaulē"

www.latvia.eu + www.latviesi.com + www.kurp.es 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu