Latvijas simtgades filmu programmā uzsākta filmas "1906" uzņemšana

08.11.2017.

Oktobra beigās ir uzsākts darbs pie Gata Šmita filmas “1906” ražošanas. Septiņdesmit cilvēku komanda filmēšanas pirmo posmu pavadīs Liepājā. Īpaši filmas vajadzībām atjaunotā un sagatavotā ēkā ar savdabīgu vēsturi tiek iekārtota 1906.gadam atbilstoša vide.

“1906” ir viens no “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” projektiem. Filma aplūko Latvijas vēstures posmu, kas līdz šim uz lielajiem ekrāniem nav daudz atspoguļots.

Pēc brāzmainajiem 1905. gada notikumiem ir pagājis kāds laiks. Soda ekspedīcijas un slepenpolicija ir gandrīz apturējušas sociāldemokrātu kaujinieku darbību. Taču viena grupa tās līdera Oratora vadībā spītīgi turpina savu cīņu.

Tiek plānots pārgalvīgs uzbrukums rūpnīcas kasei ar mērķi iegūt līdzekļus cīņas turpināšanai. Par šīs akcijas vadītāju tiek iecelts kaujinieks Pelēkais. Uzbrukuma plānošanas laikā Pelēkais uzsāk romānu ar dzejnieci Violetu, kuru pērn bija saticis kādas muižas ieņemšanas laikā. Abu izcelšanās un uzskati ir atšķirīgi, taču viņus vieno romantisms un brīvdomīgas idejas. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi citām acīm. Turpretim Violeta nemanāmi nonāk kaujinieku bīstamajā pasaulē. 1906.gada novembris Rīgā vēl ilgi palika atmiņā kā asiņaina terora un neprātīgas uzdzīves mēnesis.

Galvenās lomas atveidos aktieri Mārtiņa Kalita un Inese Pudža. Filmā piedalīsies arī Kaspars Dumburs, Toms Auniņš, Kaspars Zvīgulis, Lauris Dzelzītis, Edgars Samītis, Anita Kvāla un daudzi citi.

Galvenās lomas atveidotājs Mārtiņš Kalita, runājot par darbu projektā “1906”, uzsver komandas profesionalitāti un saliedētību: “Līdz šim kino jomā pārsvarā esmu strādājis ārpus Latvijas, bet pieļauju, ka šī ir viena no labākajām filmēšanas grupām Latvijā. Komandas kopējais gars, enerģija un spēja iet viena mērķa virzienā - tas ir baigi jaudīgi, un tas man kā aktierim ļoti palīdz.”

Filmas operators ir Jurģis Kmins, filmas galvenie mākslinieki ir Rūdolfs Baltiņš un Mārtiņš Straupe, kostīmus veido Keita, grimu - Zane Žilinska, grafiskais dizains – Baiba Baiba, vizuālo efektu pārraudzība – Romain Bourzeix un Xavier Zahra.

Filmēšanas periods Liepājā notiks sadarbībā ar Liepājas Universitāti, jo filmas galvenā lokācija atrodas Liepājas Universitātes bijušajā studentu kopmītņu ēkā, kas uzbūvēta 20. gadsimta sākumā un sākotnēji tika izmantota Krievijas-Austrumāzijas kuģniecības sabiedrības emigrantu vajadzībām, un tajā pirms izceļošanas uz ASV ik gadu uzturējušies vairāki tūkstoši cilvēku.

Novembra beigās filmēšana turpināsies Rīgā un Tukumā. Tiks filmētas Rīgas ārskatu ainas un atveidota 1906. gada rīdzinieku ikdienas un kultūras dzīve.

Filma “1906” uz ekrāniem nonāks 2018. gada decembrī.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu