Latvijas «stāstu segai» no ārzemēm saņemti desmitiem audumu gabaliņi

18.02.2017.

Projektā "Stāstu sega Latvijai", kurā no ārzemju latviešu iesūtītiem auduma gabaliņiem plāno veidot Latvijas simtgades stāstu segu, saņemti vairāki desmiti kvadrātiņu no Austrālijas, Anglijas, Īrijas, ASV un Vācijas, informēja projekta vadītāja Aija Abens.

Viņa norādīja, ka pavasara un vasaras mēneši projektā sola lielāku rosību, jo norisināsies dažādas nometnes un citi pasākumi.

Latvijas simtgades stāstu segas izveidei tiek iesūtīti visdažādākie auduma gabaliņi, kuriem pievienots kvadrātiņa apraksts.

Iesūtītos auduma gabaliņus var apskatīt projekta lapā sociālajā tīklā "Facebook.com".

Kornelas Universitātes profesore Daina Taimiņa uz Rīgu nosūtījusi kvadrātiņu, kas veidots no tamborētām hiperboliskajām plaknēm. "No Latvijas aizbraucu 1996.gadā uz pusgadu, kas kļuva par gadu, tad trim. Mēģināju atrast veidu, kā atgriezties. Sakarus ar Latviju neesmu pārtraukusi, taču dažādu iemeslu pēc paliku ASV," pausts kvadrātiņa aprakstā.

Savukārt Zigrīda Daškevica no Londonas uz Rīgu nosūtījusi auduma gabaliņu no segas, kas saglabājusies no bēgļu dienām, kas sākās 1944.gada 23.septembrī Cēsīs.

"Cik atceros, dažas mantas ietina strīpainā segā, kas bija jau paveca un par gultas segu nekad netika lietota. Prieks, ka daļu no šīs vēsturiskā segas, kurā ieausti vismaz simts gadu stāsti, mēs varam nodot Latvijai tās 100 gadu jubilejā," teikts aprakstā.

Stāstu segai nosūtītie kvadrātiņi veidoti visdažādākajās tehnikās un katrs ar citu vēstījumu - kāds ārzemēs dzīvojošais latvietis vēl Latvijai pasargāt savu dabu, kāds cits slavina Melburnas latviešu nama kafejnīcā "Rīgā" iegādātu Cēsu alu, bet cits stāsta par deju, kas saved kopā cilvēkus.

Jau ziņots, ka līdz 30.augustam ārzemēs dzīvojošie latvieši aicināti uz Rīgu sūtīt pašu rokām gatavotus un izrotātus 18x18 centimetru kvadrātiņus lielizmēra tekstilmozaīkas segai, kas būs veltījums Latvijas Republikas dibināšanas 100.jubilejai.

Stāstu segas idejas pamatā ir Anglijas latvietes Ritas Jefimovas dāvinājums muzejam - sega, kuru uz Eiropas Latviešu dziesmu svētkiem Līdsā 1982.gadā darināja 59 rokdarbnieces no Līdsas un Bredfordas.

Akciju "Stāstu sega Latvijai" organizē muzejs "Latvieši pasaulē", to atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un ASV vēstniecība Latvijā.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji http://www.lsm.lv/lv/raksts/tautas-maksla/dzive/latvijas-stastu-segai-no-arzemem-sanemti-desmitiem-audumu-gabalini.a224416/

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu