Latvijas Televīzijas barikāžu trīsdesmitgadei veltītā programma 20. janvārī

14.01.2021.

Barikāžu aizstāvju atceres dienā, 20. janvārī, Latvijas Televīzijas LTV1 programmā plānoti vairāki speciālizlaidumi.

1991. gada barikādes, Zaķusala. Fotogrāfs: Ilgvars Gradovskis

Plkst. 11.00 Barikādēm 30. Ekumēniskais dievkalpojums Doma baznīcā. TIEŠRAIDE.

20. janvārī plkst. 11.00 Barikāžu atceres 30. gadadienai veltītā ekumeniskā dievkalpojuma bez apmeklētājiem translācija no Rīgas Doma baznīcas. Tajā piedalīsies Latvijas tradicionālo kristīgo konfesiju mācītāji, dievkalpojumu vadīs arhibīskaps Jānis Vanags. Dievkalpojumā muzicēs Rīgas Doma ērģelnieks Aigars Reinis un solisti.

Plkst. 18.20 Barikādēm 30. Ziņu speciālizlaidums.

Gundars Rēders un Karīna Rubene vadīs Barikāžu trīsdesmitgadei veltītu Ziņu speciālizlaidumu.

Plkst. 19.05 "Tautas cietoksnis. Barikādes 1991". LTV dokumentāla filma.

Pirms 30 gadiem bruka Padomju Savienība. Visaktīvāk par savu neatkarību cīnījās Baltijas tautas. Padomju impērijas aizstāvji bija gatavi izliet baltiešu asinis. Lai nosargātu savas tiesības uz brīvību, Latvijas tauta Rīgas centrā sāka celt barikādes. Unikāli arhīva kadri un iepriekš nedzirdētas vēsturiskas liecības filmā "Tautas cietoksnis. Barikādes 1991". Filmas veidotāji - Gundars Rēders un Odita Krenberga.

Plkst. 21.10 Barikādēm 30. 1991. gada barikāžu rekonstrukcija.

20. janvāra vakarā LTV1 aicinām visus atcerēties barikāžu laiku koncertuzvedumā "1991.gada barikāžu sajūtu rekonstrukcija". Tāpat kā pirms 30 gadiem ugunskuru, kravas auto un barikāžu ieskauti, ar dziesmām un atmiņu stāstiem piedzīvosim tā laika noskaņas, atcerēsimies sajūtas un garaspēku. Muzicēs grupa "Pērkons", bet atmiņās un sajūtās skatītājus vadīs notikuma vadītāji - Esmeralda Ermale un Jēkabs Reinis.

Plkst.  22.15 Barikādēm 30. Koncertuzvedums Rīgas Domā.

Rīgas Doma baznīcā notiks koncertuzvedums "Mana uguns kuries". 1991. gada Barikāžu aizstāvju atcerei veltītajā koncertstāstā piedalīsies arhibīskaps Jānis Vanags, kamerkoris "Ave Sol", Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un Latvijas Radio koris. Muzicēs Agnese Pauniņa, Jānis Stazdiņš, Ieva Nīmane, Aigars Reinis, Rihards Zaļupe, Edvards Paulis Muzikants un Mārcis Lipskis. Koncertstāsta mākslinieciskais vadītājs un diriģents - Sigvards Kļava, režisors un scenogrāfs - Roberts Rubīns.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu