Latvijas valsts simtgadē – 100 mājražotāji izstādē “Riga Food 2018”

05.07.2018.

Tieši 100 mājražotāji no visas Latvijas šogad piedalīsies starptautiskajā pārtikas izstādē “Riga Food 2018”, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) apkopotā informācija.

Raivis Maksis, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītājs: “Lai gan liela daļa dalībnieku ir tie paši, kas pagājušā gadā, tomēr ir arī daudzi jauni ražotāji, kas vēlas sevi parādīt tieši Latvijas simtgades svētkos. Starp simt dalībniekiem ir arī deviņi vietējās produkcijas ražotāju kooperatīvi. Novadu stendos pieteikto dalībnieku skaits ir salīdzinoši vienāds, tomēr nelielā pārsvarā – ar 35 mājražotāju un 3 kooperatīvo apvienību dalību, izcēlusies Vidzeme.”

 

Pirmo reizi izstādē piedalīsies Kalna svētību kopiena no Bruknas muižas. Viņu piedāvājums – tīrā vidē auguši ķiploki. Ja aizvadītajos gados zivju mīļus priecēja vien IK “Reinis B” kūpinātie gardumi no Lapmežciema, tad šogad tiem pievienojas arī Engures novada zvejnieku sētas “Dieniņas” saimniece ar savu produkciju. Priecīgu ziņu noteikti varam sniegt tiem, kuri pērn novērtēja Rūjienas puses z/s “Arumi” gardās putraimdesas – arī šogad saimnieki tās piedāvās izstādes apmeklētājiem.

Neiztrūkstoši izstādē “Riga Food” LLKC meklēs Latvijas garšu. Šoreiz – apkopojot Facebook lapas facebook.com/NovadaGarsa/ apmeklētāju izceltos ēdienus, izstādē atklāsim, kurš gardums, pēc cilvēku domām, izturējis gadsimta pārbaudi Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē un Latgalē. Jāpiebilst, ka savu ēdienu līdz pat augusta sākumam ikviens var pievienot minētajā Facebook lapā. 

 

Plašāka informācija: Raivis Maksis, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītājs: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Informāciju sagatavoja: Ilze Rūtenberga-Bērziņa, LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Avots: new.llkc.lv/lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu