Latvijas valsts simtgades atklāšana 2017.gada 4.maijā

15.03.2017.

Kad: 2017.gada 4.maijā
Kur: visā Latvijā un pasaulē
Kā: Daudzveidīgas norises visā Latvijā

  • Akcija „Apskauj Latviju”
  • Baltā galdauta svētki
  • Latgales kongresa simtgades programma

Latvijas valsts simtgade ir mūsu iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju.

Svinēsim mūsu brīvību!

Latvijas pierobežā satiksies cilvēku roku un gara spēks akcijā “Apskauj Latviju”, gar Latvijas robežu stādot simtgades ozolus.

Akcija „Apskauj Latviju” vērsta uz Latvijas tautas vienotības un piederības sajūtas spēcināšanu, paredz simbolisku rīcību: ozolu stādīšanu Latvijas pierobeža pašvaldībās. Akciju rīko Iekšlietu ministrija sadarbībā ar LV 100 biroju,  organizāciju Latvijas mazpulki, Jaunsargi, Skauti un gaidas un Latvijas pašvaldībām.

Darbība:  Akcijas ietvaros pie robežas esošo 43 pašvaldību teritorijās noteiktā laika secībā no plkst. 9.00 visas dienas garumā tiek stādīti 100 ozoli ar īpašu simtgades norādi, simbolizējot garīguma sardzi. Darbību uzsāk vienlaicīgi no 7 punktiem, centrālie četri Latvijas vistālākajiem ģeogrāfiskiem punktiem, kuros jau 1998. gadā tēlnieks V. Titāns izvietoja simboliskas akmens zīmes par godu Latvijas valsts pastāvēšanas 80. gadadienai, tie ir Demene, Pasiene, Ipiķi, Nīca, tajos plānota valsts amatpersonu dalība un īpašāka programma, tajā pat laikā pašvaldības organizē koka stādīšanai un simtgades atklāšanai veltītu pasākumu pie katra no 100 ozoliem.

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Rīgā centrālās Balto galdautu svētku norises vietas – Latvijas Nacionālā bibliotēka, Esplanāde, pie Ministru kabineta.

Latgales kongresa simtgades programma

Ar plašu programmu atzīmēsim 100 gadus kopš vēsturiskā Latgales lēmuma apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu valsti. Šis notikums kļuva par pagrieziena punktu Latvijas neatkarības iegūšanā.

4.maijā svinīgais koncerts Latgales vēstniecībā Gors un Baltā galdauta svētki festivāla parkā.

Centrālie notikumi 5.maijā – dievkalpojums, svētku gājiens, pieminekļa atklāšana un kongresa plenārsēde, Latgaliešu valodas nakts. 6.maijā – kongress Rēzeknē, Tautu forums Daugavpilī.

 

Papildu informācija:

Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel.: 67330339
Mob.tel.:29374438
e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu