Latvijas valsts simtgades notikumu izlase Zemgalē un Sēlijā

14.11.2018.

18. novembrī ar plašu programmu visā Latvijā un pasaulē svinēsim Latvijas valsts dibināšanas 100. gadadienu. Daudzveidīgs pasākumu klāsts tiek piedāvāts gan Rīgā, gan Latvijas reģionos, bet pasaulē Latvijas vārdu godinās starptautiskā diplomātiskā programma. Svētku dienās gaidāmi vairāk nekā 900 daudzveidīgi notikumi, no kuriem lielākā daļa būs apmeklējami bez maksas. Veidojot pasākumu programmas, rūpīgi domāts, lai ikvienam cilvēkam būtu aktīvas līdzdalības iespējas un lai valsts dzimšanas diena ir personīgi īpašs notikums ikvienam. Ierosmei – ieteikumi, kas palīdzēs orientēties plašajā 18. novembra piedāvājumā Zemgalē un Sēlijā.

18. novembra saullēktā, plkst. 08.11, ikviens aicināts pievienoties Latvijas rīta ieskandināšanai, kopā iesākot Latvijas valsts dzimšanas dienu un simboliski vēlot Latvijai saules mūžu.

Šajā rītā ikkatrs aicināts ģimenes vai draugu lokā godināt Latvijas valsts karogu, nodziedāt Latvijas valsts himnu, kopā muzicēt un ieskandināt Latviju tās lielajā jubilejā. Kopīga Latvijas rīta ieskandināšana ar svētku programmu notiks Mežotnes pilskalnā, vēsturiskajā tirgus laukumā Dobelē, Jēkabpilī un citviet Latvijā un pasaulē.

Tāpat kā citos Latvijas novados, arī Zemgalē un Sēlijā visas dienas garumā pilsētas iedzīvotājus un viesus priecēs svētku filmu seansi, iedzīvotāju godināšanas pasākumi, kopīga himnas dziedāšana, svētku uguņošana un gaismas objektu veidošana.

Foto: Dobeles pilsētas kultūras nams

Dobelē svinības sāksies ar svētku dievkalpojumu un ziedu nolikšanu pie Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa.

Plkst. 14.00 un 19.00 Dobeles sporta centrā īpašu koncertuzvedumu „Mana Latvija” izdziedās un izdejos Dobeles novada visu paaudžu tautas mākslas kolektīvi un pazīstami solisti. Pēc koncerta visi aicināti uz valsts himnas kopīgu dziedāšanu, svētku uguņošanu un brīvdabas diskotēku pie Dobeles sporta centra.

Arī Bauskā svinību diena sāksies ar dievkalpojumu, ziedu nolikšanu un īpašu piedāvājumu visas dienas garumā apmeklēt Bauskas muzeju un izstādes Bauskas kultūras centrā.

Dienas izskaņā, plkst. 18.00 Bauskas Kultūras centrā gaidāms svētku koncerts „Šodien par visus augstāk māte Latvija zvaigznes ceļ”, kurā piedalīsies Bauskas Kultūras centra kolektīvi – jauktais koris “Mežotne” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Mēmele”. Tam sekos sadziedāšanās Bauskas rātslaukumā, valsts  himnas dziedāšana un svētku  uguņošana. Savukārt plkst. 21.20 sāksies lustīgas Latvijas valsts simtgades svinības rātslaukumā, dziedot un dejojot kopā ar Fēliksu Ķiģeli un grupu “Bekars”, bet plkst. 23.30 arī Bauskā notiks Latvijas valsts simtgades naktij veltīta latviešu mūzikas diskotēka kopā ar apvienību “Funky Gang”.

Aizkrauklē 16.novembrī Aizkraukles novada vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta pastāvīgā ekspozīcija „Padomju gadi”, kas būs lielākā šādas tematikas izstāde Baltijā.

Savukārt 18. novembrī līdzās svētku filmu seansiem un dažādiem kopīgiem pasākumiem aizkrauklieši aicināti baudīt vairākus svētku koncertus Centrālajā laukumā  – plkst. 14.00 koru koncertu “Karsts vējš no Aizkraukles” diriģenta Eduarda Grāvīša, bet plkst. 16.00 koncertu “Dziedam Latvijai”, kurā piedalīsies grupa “Netīšām blice” un solisti – aizkrauklieši Līga Rīdere, Rūdolfs un Reinholds Sprukuļi, Adrija Korsakaite, Laima Birkava u.c.

Jēkabpilī īpaši tiks sveikta gan saule, gan ikviens novada iedzīvotājs.

Kā dāvana valsts īpašajā gadadienā būs bezmaksas ieeja Jēkabpils vēstures muzejā, Pasaku istabā “BUTAforija”, vēsturiskajā Latvijas bankas ēkā, Mežaparka kameršļūkšanas trasē, kā arī ekskursija pa Laikmetīgās vēstures muzeju gida pavadībā. Jēkabpilieši visu konfesiju dievnamus ieskandinās ar baznīcu zvaniem īpašā Lūgšanā Latvijai.

Krustpils kultūras centrā plkst. 16.30 ar koncertu viesosies klarnetists Ints Dālderis un kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā.

Pēc svētku koncerta Jēkabpils vecpilsētas laukumā varēs sekot līdzi notikumam “18.11” Rīgā pie Brīvības pieminekļa, kas vainagosies ar īpašu grupas „Pērkons” un Jēkabpils apvienoto koru koncertu un svētku uguņošanu. Bet dienu izgaismos gaismas akcija pilsētas zaļajos parkos un apļos Kena parkā, Vecpilsētas laukumā, Strūves parkā, laukumā pretī Krustpils kultūras namam, kā arī patriotisko ugunskuru iedegšana un plkst. 18.00-19.00 – arī ugunskura stāsti dzejā un mūzikā.

„Likteņdārzs” Kokneses novadā piedāvā plkst. 16.00 būt klāt skaistākajā dabas izrādē – dzimšanas dienas saulrietā virs Daugavas. 

Vareni svētki gaidāmi Jelgavā ar īpašu latviešu filmu programmu, goda sardzi ”Brīvības sardze” pie pirmā prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa un zvanu skaņām Jelgavas baznīcu torņos.

Visas dienas garumā hercoga Jēkaba laukumā skanēs Jelgavas mūziķu svētku koncerts. Noteikti izmantojiet iespēju  būt klāt izstādes ”Muzeja krājuma pērles Latvijas dzimšanas dienā” un grāmatas „Jelgavas ģimnāzijas audzēkņi – Latvijas valsts veidotāji” atvēršanā Jelgavas vēstures un mākslas muzejā. Kā ik gadus, uz Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa būs skatāma 3D multimediāla projekcija, kuras tēma šogad ir  „Pilsētas dziesma”, savukārt torņa deviņos stāvos ir iespēja spēlēt izzinošu spēli ar uzdevumiem par Latvijas vēsturi. 18. novembrī par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai visi aicināti uz koncertiem Sv. Annas baznīcā un Jelgavas kultūras namā. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā no simtiem svecīšu tiks iedegtas jelgavnieku pašu veidotas uguns zīmes. Dienas izskaņā Zemgales Olimpiskajā centrā izskanēs svētku lielkoncerts „Mēs esam Latvija!” ar koru „Balti”, „Mītava”, „Tik un Tā”, „Spīgo”, „Ozols”, „Liepa”, „Līga”, „Zemgale”, „Riti”, Jelgavas popkora un apvienotā pilsētas skolēnu kopkora, „Rotiņa” un Tirkīza kora ansambļa, deju ansambļu un grupu „Lielupe”, „Diždancis”, „Kalve”, „Ritums”, „Laipa”, „Vēja zirdziņš”, „Benefice”, “Intriga”, Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra, tautas mūzikas ansambļa „Zelta stīdziņas”, pūtēju orķestra „Rota”, solistu Ž. Siksnas, K. Ozoliņas, L. Dumpes, E. Karlsones, U. Timmas, E. Rožkalna, V. Dumpja, E. Ramiņa u. c. piedalīšanos.

Tiem, kuri vēlas nomodā sagaidīt arī jaunās simtgades pirmo dienu, no plkst. 23.00 būs iespēja dejot Simtgades klubu nakts pasākumos, kur tiks atskaņota tikai pašmāju mūzika. Sekojiet līdzi informācijai savā iecienītajā izklaides vietā.

18. novembrī ikviens aicināts doties uz svinīgajiem pasākumiem vai godināt valsti draugu lokā rakstainos cimdos. Svētku dienā velc rakstainus cimdus, sūti sveicienus draugiem, publicējot sociālajos tīklos lieto tēmturi #LV100. Plašāka svētku programma un informācija par 2018. gada 18. novembra notikumiem www.LV100.lv/18novembris, kā arī pasākumu portālā kurp.es.

Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel. 67330339 / Mob.tel. 29374438
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! www.lv100.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu