Latvijas vizītkarte ir laimes sajūta - Indrā būs "Laimes muzejs"

28.08.2017.

Latvijas vizītkarte laimes sajūta – šādu ideju iecerējuši īstenot Krāslavas novada Indrā, kas vien pāris kilometru attālumā atrodas no Baltkrievijas. Laimes sajūtu Indrā varēs gūt šobrīd veidotajā “Laimes muzejā”. To jau nākamgad uz Latvijas valsts simtgadi plānots pabeigt.

Foto: Lāsma Zute | Latvijas Radio

Paši iedzīvotāji ir ambiciozi un norāda, kāpēc gan laimes sajūtu nevarētu doties meklēt un sajust tieši Indrā, apgāžot pieņēmumu par Latgali un pierobežu kā depresīvu reģionu. “Indrā “Laimes muzejs” būs ēkā, kas savulaik celta kā luterāņu baznīca. Šobrīd tā tiek pielāgota muzeja vajadzībām. Ir noņemti griesti, kas padomju laikos uzlikti, tiek demontēts ķieģeļu mūrējums, kas aizsedz altāri.

Indras pagasta pārvaldes vadītāja Ērika Gabrusāne, izrādot vietu, kur tiks veidots “Laimes muzejs”,  stāsta par ēkas vēsturi: “Būvēta gan kā luterāņu baznīca, būvēja līdz 1940. gadam, tad sākās karš un netika viņa iesvētīta. Palika bezsaimnieka manta”.

Uzkāpjot baznīcas tornī, iespējams būt Indras augstākajā vietā, no kuras redzams skats uz visām četrām debesspusēm.

“Šeit logus uzlikām. Tā ir mūsu panorāma, gan Indra, gan tur Baltkrievija pāri redzama. Apskatieties, cik skaits skats!” nosaka Ērika Gabrusāne.

Foto: Lāsma Zute | Latvijas Radio

Baznīcas ēka savulaik bija kritiskā stāvoklī. Pašvaldība ēkai nomainīja jumtu un restaurēja logus. Tad bija jādomā, kā ēkai rast pielietojumu, kopīgi spriežot, nonāca pie idejas veidot “Laimes muzeju”. Cilvēkiem dzīvē svarīgi būt laimīgiem.

Avots: Latvijas Sabiedriskie mediji

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu