Lielbritānijas vēstniecība Latvijā aicina uz interneta lapas nosargatbrivibu.lv prezentāciju

21.10.2019.

Lielbritānijas vēstniecība Latvijā aicina skolotājus uz interneta lapas nosargatbrivibu.lv prezentāciju Latvijas Nacionālās bibliotēkas Izstāžu zālē otrdien, 29. oktobrī plkst. 14.00 – 15.30. 

Interneta lapā nosargatbrivibu.lv būs pieejama 2019. gadā tapusī dokumentālā īsfilma "Sabiedrotais" par Latvijas cīņu par neatkarību 1918. un 1919. gadā un Lielbritānijas diplomātisko un militāro atbalstu Latvijai. Filmu papildinās vēstures skolotāju izstrādāti uzdevumu par šo laika posmu, kas izmantojami vēlākajās pamatskolas klasēs, kā arī vidusskolas klasēs. Paredzēts, ka līdz gada nogalei lapā tiks ievietoti arī materiāli no izstādes "Nosargāt brīvību. Lielbritānijas militārais un diplomātiskais atbalsts Latvijai 1918.–1920. gadā", kas līdz 20. novembrim ir apskatāma Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Pasākuma programma: 

14.00 Vēstniecības pārstāvja uzruna
14.10 Lapas nosargatbrivibu.lv prezentācija
14.30 Izstādes “Nosargāt brīvību. Lielbritānijas militārais un diplomātiskais atbalsts Latvijai 1918.–1920. gadā” aplūkošana
15.00 Kafija un uzkodas

Lūdzu pieteikties uz pasākumu līdz 28. oktobrim, rakstot uz e-pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Prezentācijas pamatvaloda būs latviešu. Vēstniecības pārstāvja uzruna būs angliski ar tulkojumu latviešu valodā.

Uzziņai:

Latvijas Neatkarības karš, kas ilga no 1918. gada novembra līdz 1920. gada augustam, bija militāra un politiska cīņa par Latvijas valsts pastāvēšanu. Tas bija sarežģīts laiks, jo jaunā valsts un tās cilvēki cīnījās pret ārējiem un iekšējiem ienaidniekiem. Iegūtā brīvība bija jānosargā.

Latvijas neatkarības izcīnīšana nebūtu bijusi pilnvērtīgi iespējama bez Rietumu sabiedroto – Lielbritānijas, Francijas, ASV – atbalsta. Lielbritānija, kuras karakuģi Latvijas piekrasti sasniedza 1918. gada decembrī, Latvijas Neatkarības kara norisēs iesaistījās pirmā.

Izstāde "Nosargāt brīvību. Lielbritānijas militārais un diplomātiskais atbalsts Latvijai 1918.–1920. gadā" ļauj ieskatīties no Lielbritānijas Nacionālajiem arhīviem atvestajā Viņa Majestātes kuģa "Dragon" žurnāla oriģinālā. Unikālais eksemplārs glabā ierakstus no 1919. gada 17. oktobra varonīgajiem un traģiskajiem notikumiem, kad, atbalstot Latvijas armiju cīņā pret Bermonta karaspēku, dzīvību zaudēja deviņi britu jūrnieki.

Izstādi rīko Lielbritānijas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar LNB, Latvijas Kara muzeju, Lielbritānijas Nacionālo arhīvu (The National Archives) un Impērijas kara muzeju (Imperial War Museums).

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu