Līgo svētku pasākumus Rīgā apmeklējuši vairāk nekā 100 000 rīdzinieku un pilsētas viesu

25.06.2018.

Vērienīgos notikumus, kas no 21. līdz 24. jūnijam risinājās 11. novembra krastmalā, Doma laukumā un Dzegužkalnā apmeklējuši vairāk nekā 100 000 rīdzinieku un pilsētas viesu, liecina svētku organizatoru un policijas aplēses.

Svētkos bija iespēja piedalīties Vasaras saulgriežu – Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēguma pasākumā, iepirkties Zāļu un amatniecības tirgū, klausīties Latvijas teātru zelta ziņģu koncertu, kā arī apmeklēt pasākumu „Līgosim Krastmalā!” un tradicionālo Jāņu svinības Dzegužkalnā.

Latvijas valsts jubilejas gadā, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, 11. novembra krastmalā notika trīs pasākumi, pasākumi bija apvienoti ar nosaukumu „Līgo Rīga! Līgo Latvija!”, kas kā trīs dienu notikums ir iekļauts Latvijas valsts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā.

21. jūnijā risinājās Vasaras saulgriežu – Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2018” noslēguma pasākums, kur notika simtgades saulgriežu svinēšana ar daudzām pašmāju un ārvalstu viesu folka apvienībām, tostarp postfolkloras grupas „Iļģi” koncertu.

22. jūnijā bija plašs Zāļu tirgus, kas notika divas dienas jau no 21. jūnija. Zāļu un amatniecības tirgus risinājās ne tikai Doma laukumā, bet arī Rīgas tirgus vēsturiskajā vietā - 11. novembra krastmalā, kur dienas koncertā uzstājās Rīgas amatiermākslas kolektīvi, bet vakarā apmeklētājus priecēja aktieri koncertā „Latvijas teātru zelta ziņģes”.

Savukārt Līgo vakarā, 23. jūnijā, apmeklētāji piedalījās pasākumā „Līgosim krastmalā!”, kur uz trim skatuvēm uzstājās tautā iecienītas grupas: „Apvedceļš”, „Flame & The Rolltones”, „Lauku muzikanti”, „Galaktika” un citas. Svētku kulminācijā ikviens varēja vērot trīs stundu ilgu koncertuzvedumu ar populāru solistu piedalīšanos.

Ikviens, kurš vēlējās iepazīt tradicionālo Jāņu svinēšanu, varēja doties uz Rīgas augstāko kalnu – Dzegužkalnu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs izsaka pateicību māksliniekiem, pasākumu organizatoriem, dalībniekiem, kārtības sargiem un, protams, visiem svētku apmeklētājiem.

 

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838; mob. 26708034; e-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ; www.iksd.riga.lv; facebook.com/rd.iksd; twitter.com/rdiksd; youtube.com/ RD IKSD

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu