Limbažos, Burtnieku ielā un Burtnieku kvartālā, notiks barikāžu rekonstrukcija

19.01.2021.

Janvārī aprit 30 gadi kopš 1991.gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Foto: Uldis Bušs

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, iedzīvotāji izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991.gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

Godinot 30 gadus kopš 1991. gada notikumiem un ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, 20. janvārī Limbažos Burtnieku ielā un Burtnieku kvartālā, skanot trešās atmodas mūzikai, tiks iedegti vairāki ugunskuri un no plkst. 15.00 līdz 20.00 būs apskatāmas improvizētas barikādes ar to laiku tehnikas vienībām un vienas dienas āra foto ekspozīcija ar barikāžu laika fotogrāfijām.

Galvenais rekonstrukcijas mērķis ir atcerēties, pieminēt un izjust pateicību pret cilvēkiem, kuri piedalījās barikādēs vai nu tieši - atrodoties kādā no objektiem, pienesot siltus dzērienus un ēdienus, veidojot muzikālu atmosfēru, vai arī domās - paliekot mājās un gaidot savus mīļos atpakaļ sveikus un veselus.

Barikāžu laiku rekonstrukcija tiks veidota pastaigas formātā.

Barikāžu rekonstrukciju veido Limbažu novada pašvaldības aģentūra "Lauta" un izglītības un kultūras nodaļa, Limbažu pagasta pārvalde.

Atgādinām, ka joprojām jāievēro piesardzības pasākumi un individuālā atbildība par savu veselību. Aicinām rūpēties par roku higiēnu un izmantot publiski pieejamos dezinfekcijas stendus, kā arī ievērot distanci un sanitāro protokolu, apmeklējot publiskas vietas.

Novada publiskajās aktivitātēs var tikt veikta fotografēšana un filmēšana.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu