LNSO muzikālā izrāde "Zenīts" programmā "Latvijas skolas soma"

24.05.2019.

21. maijā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķi kopā ar solistiem Eduardu Jansonu, Oliveru Veldri un Emīlu Patriku Dzenīti viesojās Liepājā, koncertzālē "Lielais Dzintars", lai programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros priecētu bērnus ar muzikālo izrādi "Zenīts". Notika divas izrādes un tās kopskaitā noklausījās vairāk nekā 900 klausītāju, kas "Zenītam" ir rekords vienas dienas laikā!

Foto: Valters Pelns, koncertzāle "Lielais Dzintars"

Patīkams pārsteigums zenītiešiem bija zīmēto afišu siena – tajā bērni bija atveidojuši izrādes afišu dažādos veidos.

Izrāde tika izveidota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammas „„Latvijas skolas soma” satura radīšana” atbalstu 2017. gadā. 

2018. un 2019. gadā tā izrādīta programmas "Latvijas skolas soma" pilotskolās – Juglas vidusskolā un Limbažos, gan dažādās vietās visā Latvijā – Rēzeknē, Rīgā, Madonā un beidzot arī Kurzemē – Liepājā.

Arī nākamajā mācību gadā izrāde "Zenīts" apceļos Latviju, bet paralēli tam Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris piedāvās arī jauniestudējumu "Loranga jeb Stāsts par vienu gluži traku māju", ko veido režisors Ģirts Šolis un komponists Edgars Mākens, kā arī dosies pie bērniem ar programmu "Mans pirmais koncerts". Vēl LNSO aicina apmeklēt Lielo ģildi, kāpt laika mašīnā un ceļot uz viduslaikiem, doties iekšā muzikālajos džungļos Goran Goras vadībā četros koncertos ciklā "Simfoniskais hits ar Goran Gora", bet sākumskolas bērniem īpaši asprātīgas koncertizrādes piedāvās bērnu draugs LeNeSOns.

Plašāku informāciju par to, ko LNSO liek "Latvijas skolas somā", var gūt šeit: lnso.lv/berniem/

Foto: Valters Pelns, koncertzāle "Lielais Dzintars"

21. maijā izrādi apmeklēja arī Jāņa Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 5. - 8. klašu skolēni, kas dalās ar iespaidiem pēc pieredzētā.

Izrādi "Zenīts" Jānis Šipkēvics komponējis diviem zēniem un septiņiem instrumentiem, un tā stāsta par pašu autoru pieredzēto skolas gados. Izrāde atklāj skolas laikā pastrādātos nedarbus: braukšanu ar liftu, kurš domāts tikai skolotājiem, tāfeles atskrūvēšanu, kas uzgāzusies skolotājai uz kājām. Tā liek atkal atcerēties skolā izmēģināto futbolu ar dzēšgumiju, picu pārtikas plēvē, skolotāju kurpju papēdīšu radīto skaņu. Skatītājiem patika, ka solisti ir viņu vienaudži (koncertā piedalījās Rīgas Doma kora skolas audzēkņi).

Daniela: "Ļoti patika izrāde. Zēniem bija ļoti skaistas balsis. Man patika viņu dziedātās dziesmas, un man pat pielipa viena no tām."

Emija: "Mani sajūsmināja tas, ka mana vecuma zēns var tā dziedāt. Zēnam roka bija ģipsī, bet viņš tik un tā dziedāja." 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu