Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina skolēnus iepazīt literatūras klasiku

03.03.2020.

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aicina skolēnus un skolotājus apgūt un iepazīt literatūras klasiku, skatoties teātri! Programmā "Latvijas skolas soma" biļetes uz izrādēm var iegādāties ar 30 % atlaidi. 

Ivans Turgeņevs "Mumu" (režisors Viesturs Kairišs)

Režisors Viesturs Kairišs par izrādi: "Ivana Turgeņeva jubilejas gadā aizdomājos par izrādi, ko varētu veidot pēc viņa literāro darbu motīviem. Starp neapšaubāmām vērtībām kā "Mēness uz laukiem", "Tēvi un dēli" un citiem, manu uzmanību visvairāk piesaistīja "Mumu". Tajā visskaudrāk un paradoksālāk atspoguļojas mūsdienu cilvēka problēmas. Nenoliedzami ārkārtīgi uzrunājoša un dziļi risināta literārajā materiālā ir arī tēma par cilvēku ar īpašām vajadzībām līdzās pastāvēšana mūsdienu sabiedrībā. "Mumu" iestudējums būs īpašs cieņas apliecinājums Turgeņeva tekstam, jo izmantota būs gandrīz katra literārā teksta frāze. Un galvenais, dziļais cilvēciskums, kas caurstrāvo Ivana Turgeņeva stāstu, un pēc kurā ir tā izslāpusi mūsdienu sabiedrība."

Tuvākā izrāde: 03.04.2020.

Plašāk: www.mct.lv/lv/izrades/mumu

Viljams Šekspīrs "Karalis Līrs" (režisors Viesturs Kairišs)

Luga "Karalis Līrs" ir viens no populārākajiem Viljama Šekspīra sacerējumiem un, neapšaubāmi, viņa daiļrades virsotne. Tiek uzskatīts, ka dramaturgs sarakstījis šo lugu no 1605. līdz 1606. gadam, laikā, kad pats nav bijis daudz jaunāks par savu varoni, tāpēc arī rakstījis nevis no sveša vērotāja pozīcijas, bet gan no savas personiskās  – ar dziļu izpratni un līdzjūtību. 

Tuvākā izrādes: 25.04.2020.

Plašāk: www.mct.lv/lv/izrades/karalis-lirs

Aleksandrs Ostrovskis "Ne vienmēr runcim krējuma pods" (režisors Igors Koņajevs)

Luga "Ne vienmēr runcim krējuma pods" tiek uzskatīta par vienu no vissmalkākajiem un jautrākajiem A. Ostrovska sacerējumiem, kaut gan formas vieglums neizslēdz satura dziļumu.

Stāsts par naudas varu ir mūžīgs jautājums, uz kuru katrs rod savu atbildi. Gan cietpauris tirgotājs, gan draiskā meiča, gan kautrais muižas pārvaldnieks, gan viedā atraitne. Un, protams, ka neizpaliks arī mīlas intriga...

Tuvākās izrādes: 01.03.2020 un 03.05.2020.

Plašāk: www.mct.lv/lv/izrades/ne-vienmer-runcim-krejuma-pods

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu