Metodiski ieteikumi pedagogiem kultūras norišu iekļaušanai mācību saturā

07.05.2020.

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā sagatavojis metodiskos ieteikumus pedagogiem kultūras norišu iekļaušanai mācību saturā un diskusijas par Eiropu veicināšanai.

Kultūra un māksla ir ar mums ne tikai brīvajā laikā vai izklaidē, bet arī informācijas meklēšanas un izvērtēšanas un lēmumu pieņemšanas procesos. Metodiskais materiāls palīdzēs pedagogiem, kopā ar 9.–12. klašu skolēniem izzināt daudzveidīgus jautājumus dažādos mācību priekšmetos.

Materiāls tapis programmā "Latvijas skolas soma", kuras mērķis ir ar kultūras un mākslas palīdzību iepazīt Latviju un pasauli mums apkārt. Tas sasaucas ar iespēju runāt par Eiropas vērtībām, Eiropas Savienības radītajām iespējām un vienlaikus arī atbildēt uz bažām un meklēt risinājumus izaicinājumiem, vai tie būtu veselības un sociālie jautājumi, migrācija, darba tirgus vai drošība.

Tā kā neatņemama programmas "Latvijas skolas soma" sastāvdaļa ir "pirms" un "pēc" nodarbības, kas sagatavo tikšanos ar kultūras norisi un palīdz izprast piedzīvoto un izjusto, saliekot to kopā ar savu pieredzi, mācību saturu, morālo un ētisko izaugsmi, tiek piedāvāti konkrēti norišu piemēri. Ieteikumi sagatavoti par izrādi "Pērs Gints" Latvijas Nacionālā operā un baletā, izrādi "Piramīda" un "Pēc grāmatas motīviem" "Dirty Deal Teatro", kā arī filmām "Homo novus" un "Oļegs".

Lejupielādēt krāsainu vai melnbaltu (izdrukai)

 

 

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu