Jauns piedāvājums skolēniem - nodarbība "Kā nosargāt demokrātiju?"

05.02.2020.

Programma "Latvijas skolas soma" papildināta ar jaunu piedāvājumu 6. - 9. klašu skolēniem – nodarbību "Kā nosargāt demokrātiju?". Nodarbība ir palīgrīks sociālo zinību stundām, balstīta pastāvīgajā vēstures ekspozīcijas "Sirdsapziņas ugunskurs" saturā un pieejama ekspozīcijas mājvietā Cēsīs.

Nodarbības mērķis ir stiprināt jauniešu nacionālo identitāti, pilsonisko un valstiskās piederības apziņu, palīdzot skolēniem apgūt nepieciešamās zināšanas par demokrātijas pamatvērtībām un vairot izpratni par iespējamo apdraudējumu, kas nodarbībā saistīts ar Latvijas vēstures notikumiem 1940-tajos gados, okupāciju un neatkarības zaudēšanu.

Nodarbība sniedz jauniešiem iespēju:

  • papildināt un nostiprināt zināšanas par demokrātiju un tās pastāvēšanai svarīgiem priekšnoteikumiem;
  • atklāt, kāpēc 1940. gadā okupētajā Latvijā demokrātijas atjaunošana nebija iespējama;
  • iekļūt cietuma kamerās, kurās pēc Otrā pasaules kara tika ieslodzīti LPSR čekas Cēsu apriņķa daļas arestētie apriņķa iedzīvotāji, un iepazīties ar pretošanās stāstiem;
  • attīstīt kritisko domāšanu, veidojot saikni starp indivīda lēmumu pretoties un demokrātijas pamatvērtībām: brīvību, vienlīdzību, taisnīgumu un cilvēktiesībām.

Nodarbība "Kā nosargāt demokrātiju?" tapa ekspozīcijas kuratorei Elīnai Kalniņai sadarbojoties ar Cēsu Jaunās pamatskolas vēstures un sociālo zinību skolotāju Ivo Rodi un nodarbības izveidē iesaistoties aktrisei Gunai Zariņai un video māksliniekam Rolandam Briedim. Nodarbības izveidi finansiāli atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds mērķprogrammā ""Latvijas skolas somas" satura radīšana".

Ekspozīcija "Sirdsapziņas ugunskurs" ir atvērta apmeklētājiem kopš 2018. gada 23. augusta, vēsta par Latvijas vēsturi laika posmā no 1939. līdz 1957. gadam, izgaismojot gan padomju, gan nacistiskās okupācijas norisi un kādreizējā Cēsu apriņķa iedzīvotāju nacionālo pretošanos okupācijas režīmiem.

 

Informācija nodarbības pieteikšanai un ekspozīcijas apmeklējumam:
Adrese: Pils iela 12, Cēsis
Tālr.: 2544 54 33
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
sirdsapzinasugunskurs.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu