Noskaidrota skaistākā Latvijas simtgades roze

26.07.2018.

No 20. līdz 22. jūlijam Liepājas Latviešu biedrības namā pirmo reizi Liepājā norisinājās rožu ziedu izstāde “Mana roze Latvijas simtgadei”, kas bija veltījums Latvijai 100. gadskārtā. Ziedu izstādes ietvaros trīs dienu garumā notika arī Biedrības nama organizētais konkurss par skaistāko rožu šķirni.

Izstādē varēja aplūkot pavisam kopā 311 dažādu šķirņu ziedus no skaistākajiem Latvijas rožu ziedu audzētāju dārziem. Savu kolekciju krāšņākos ziedus izstādē rādīja septiņi rožaudzētāji - Daila Trubiņa no Tukuma novada, kas ir Latvijā lielākā rožu kolekcijas dārza “ROZĪTES” īpašniece, Natālija Klestrova no Ventspils, Dace Kronberga no Jūrmalciema, Ritma Kluce no Nīcas, Arnis Bunka no Liepājas, Sandra no Grobiņas un Vita Hartmane no Liepājas.

Roze "Jubilé du Prince de Monaco”

Pēc balsošanas rezultātu apkopojuma par skaistāko Latvijas simtgadei veltītajā rožu parādē, apmeklētāji atzina  rožu ziedu šķirni, kas ir no rožaudzētājas Natālijas Klestrovas ziedu kolekcijas, iegūstot pavisam kopā 13 balsis.

Savukārt otrajā vietā ar vienādu balsu skaistu ierindojās trīs rožu šķirnes - “Eden Rose”, “Liola” un “Candelight” (12 balsis), bet trešajā vietā – rožu šķirne “Burgund 81”. Kopumā balsojumā par skaistāko rožu ziedu šķirni piedalījās 485 dalībnieki. Pārsteiguma balvu – 2 ielūgumus uz lielizrādi “(Ne)Pareizie Dziesmu svētki” laimējusi Līvija Vainovska.

Kā radās rožu ziedu šķirne “Jubilé du Prince de Monaco”? 1985. gadā Monako valdība uzdeva Meillendu ģimenei, kas ir vieni no pasaules vadošajiem rožu audzētājiem,  lai izveido rožu šķirni, kas pārstāvētu Monako valsts karoga krāsas. Meilendu ģimene 15 gadu garumā veica vairākkārtējus mēģinājumus, kad tikai 2000. gadā, Alains Meillands nāca klajā ar paziņojumu, ka ir izveidojis jaunu, elpu aizraujošo rožu šķirni, kas ieguva nosaukumu “Jubilé du Prince de Monaco”, lai godinātu Monako princi Reinieru III. Tā ir floribundroze ar baltiem ziediem - iesākumā ar rozīgu malu, kas vēlāk paliek tumšāka, ķiršsarkana.

Nākamā ziedu izstāde Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma no 23. līdz 25. augustam, apmeklētājus priecējot ar majestātiskajiem un cēlajiem gladiolu ziediem, bet septembrī – otro gadu pēc kārtas Biedrības namā uzplauks rudens puķu karalienes – dālijas.

 Informāciju sagatavoja:
SIA Liepājas Latviešu biedrības nams
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Simona Puiga
T. 25874480
www.biedribasnams.lv
www.kungukvartalslv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu