Noslēdzies ideju pieteikumu konkurss Latvijas simtgades seriāla radīšanai LTV

08.03.2017.

Latvijas Televīzijas izsludinātais konkurss "Par ideju pieteikumu iesniegšanu Latvijas simtgades seriāla radīšanai LTV" noslēdzās šī gada 20.februārī. Kopumā tika iesniegti 17 projekti, kas aptver dažādus Latvijas vēstures posmus, sākot no jaunlatviešu un pirmās nacionālās atmodas laikiem līdz pat mūsdienām.

Iesniegtās idejas izvērtēs žūrija, kuras sastāvā ir nozares profesionāļi no dažādām institūcijām, tostarp Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, Latvijas Televīzijas Filmu iepirkšanas nodaļas vadītāja Šarlote Līduma, LTV Programmu direktore Jana Semjonova, LTV Valdes loceklis satura attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs, režisors Viesturs Kairišs, rakstniece Nora Ikstena, Kino producentu asociācijas vadītāja Aija Bērziņa, vēsturnieks un Nacionālās enciklopēdijas projekta vadītājs Valters Ščerbinskis, kā arī kultūras ministres padomnieks, sociālās atmiņas pētnieks Mārtiņš Kaprāns. Konkursa rezultāti tiks izziņoti viena mēneša laikā.

Konkursā ir iesniegti gan oriģinālscenāriji, gan darbi, kas balstīti uz jau pazīstamiem latviešu literatūras darbiem. Šis konkurss ir īpašs ar kvalitatīvu un pamatīgu pretendentu loku. Savus darbus konkursā iesnieguši gan latviešu kino cienījamākie autori, gan jaunās paaudzes režijas zvaigznes. Tāpat seriāla rakstītāju vidū ir virkne pazīstamu latviešu dramaturgu un rakstnieku, bet galvenajās lomās ieplānoti dažādu paaudžu spēcīgākie latviešu aktieri.

"Šis konkurss rada unikālu iespēju ne tikai akcentēt Latvijas valstij un sabiedrībai būtisku tematiku, bet arī pilnveidot un uzlabot seriālu kvalitāti un profesionālismu. Kvalitatīvi seriāli pasaules audiovizuālajā telpā ieņem arvien lielāku nozīmi un kļūst aizvien populārāki, arī šī iemesla dēļ LTV rīkoto konkursu var uzskatīt par lielu iespēju un izaicinājumu profesionāļiem, kas darbojas gan TV, gan Latvijas kino. Ceru, ka konkursā uzvarējušais projekts papildinās to 16 pilnmetrāžas filmu skaitu, kuru kā dāvanu Latvijas valsts simtgadei veido Latvijas kino nozare", saka Dita Rietuma, kino teorētiķe, Nacionālā kino centra vadītāja.

"Esam patiesi pārsteigti un gandarīti par lielo interesi, kuru raisījis šis konkurss. Nekad iepriekš kādā LTV konkursā nav pulcējies tāds režijas un producentu zvaigžņu daudzums kā šoreiz. Laikam arī Latvijā beidzot atskārtuši to, kas pasaulē notiek jau vairākus gadus - tieši televīzijas vajadzībām šobrīd top radošākie darbi", saka LTV Valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Ar šī nozīmīgā Latvijas simtgades projekta realizāciju Latvijas Televīzija vēlas aktualizēt Latvijas vēstures, valstiskuma, kultūras un politikas tēmas, stiprinot izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību. Satura tēmas var skart dažādus Latvijas vēsturiskos posmus, tāpēc LTV aicināja scenārija autorus būt radošiem un piedāvāt idejas stāstiem, kuru notikumiem varētu just līdzi visa nācija.

Ar sīkāku konkursa nolikumu, prasībām pretendentiem un citu svarīgu informāciju var iepazīties Latvijas Televīzijas mājas lapā: http://ltv.lsm.lv/lv/konkursi/. Konkurss tika izsludināts LR Kultūras ministrijas pārraudzītās Valsts simtgades svinību pasākumu programmas ietvaros.

Papildu informācija:
Dace Jansone
Komunikācijas direktore
Tālr. 67200851
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu