Noslēdzies Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem

05.02.2020.

31. janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās Latvijas Kultūras kanona konkursa 2019-2020 fināls, kurā tikās 15 skolēnu komandas, lai radītu īstenojamu koncepciju mūsdienīgai un interaktīvai izstādei vai performancei savā dzīvesvietā par brīvības tēmu.

Konkursā 1. vietu, galveno balvu un dāvanu kartes savas plānotās performances-izstādes realizēšanai no "Merķeļa drukas darbnīcas" un veikala "Depo" ieguva Ogres Valsts ģimnāzijas komanda.

2. vietu un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja specbalvu ieguva Ventspils 4. vidusskolas komanda.

3. vietu un specbalvu no Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja ieguva Ludzas pilsētas ģimnāzijas komanda.

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma arī dāvanu kartes no veikala "Brain Games". Tāpat, pateicoties konkursa sadarbības partneriem un atbalstītājiem, katras komandas dalībnieki tika pie īpašiem sveicieniem no Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja, kā arī ieejas biļetēm uz diviem kultūras notikumiem gan Rīgā, gan reģionos. Kultūras ministrijas specbalva tika piešķirta Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komandai. Latvijas Nacionālā kultūras centra specbalvu ieguva Saldus vidusskolas 12. klases komanda. Specbalvu no UNESCO ieguva Rēzeknes Valsts ģimnāzijas komanda.

Kultūras kanona konkurss norisinās jau astoto gadu, dodot iespēju vidusskolēniem līdzdarbotos kultūras mantojuma popularizēšanā un komunikācijā.

Ik gadu konkursa tēma tiek mainīta, piedāvājot skolēniem dažādus ar kultūras aktualitātēm, kultūras mantojumu, tradīcijām un Latvijas Kultūras kanonu saistītus uzdevumus. 2019. / 2020. gada konkursā jaunieši ir pievērsušies brīvības ideju daudzveidīgo izpausmju izzināšanai Kultūras kanonā iekļautajos mākslas darbos un kultūras vērtībās, šodienas Latvijas mākslinieku jaunradē, gan arī ikviena jaunieša radošajās iniciatīvās, konkursa finālā radot koncepciju izstādei vai performancei. Konkursa fināla darbs iecerēts kā veltījums Latvijas valsts simtgades svinību ceturtajam gadam - 2020. - Brīvības gadam.

Konkursa fināla atbalstītāji - Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris, Latvijas Koncerti, Dailes teātris, Daugavpils teātris, Valmieras drāmas teātris, Ģertrūdes ielas teātris, Kino Bize, Latvijas Nacionālā opera un balets, Dirty Deal Teatro, Gardu muti, Brain Games, koncertzāle "Lielais dzintars", Latgales vēstniecība "Gors" un Latvijas Nacionālajam teātrim!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu