Notiks preses konference par Latvijas literatūras sasniegumiem Londonas un citos grāmatu tirgos

24.04.2019.

Pirmdien, 29.aprīlī, plkst. 13:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpā notiks platformas “Latvian Literature” (Latvijas literatūra) organizēta preses konference “Vai ir dzīve pēc Londonas?” par Latvijas sasniegumiem Londonas, Frankfurtes, Boloņas un Leipcigas grāmatu tirgos, kā arī tiks iezīmēti izvirzītie mērķi Latvijas literatūras eksportam nākotnē.

Preses konferencē piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols, platformas “Latvian Literature” vadītāja Inga Bodnarjuka - Mrazauskas un rakstniece, ilustratore Rūta Briede. Preses konferenci vadīs platformas “Latvian Literature” pārstāve Anete Konste. Šī gada izskaņā noslēgsies apjomīgais trīs gadu projekts, kad Latvija, Lietuva un Igaunija par godu simtgades svinībām bija Londonas grāmatu tirgus viesu valstis. Preses konferences laikā mediju pārstāvjiem un citiem interesentiem būs iespēja uzzināt, kas šo gadu laikā ir izdarīts un cik lielu rezonansi Latvijas literatūra ir radījusi pasaulē, kā arī rast atbildi uz jautājumu - kas ar Latvijas literatūru ārvalstīs notiks tālāk?

“Mēs uzskatām, ka esam pierādījuši - īstenojot pārdomātu menedžmentu, Latvijas literatūra ir konkurētspējīga ārvalstīs. Mēs ticam, ka ne tikai ir, bet noteikti ir jābūt dzīvei pēc Londonas. Būtu muļķīgi apstāties tagad, kad tikai esam sākuši ieskrieties,” stāsta Inga Bodnarjuka - Mrazauskas.

Konferences laikā Dace Melbārde atklās, kādi ir Latvijas turpmākie plāni attiecībā uz dalību starptautiskajos grāmatu tirgos. Andris Ozols pastāstīs, kādu iespaidu dalība ārvalstu grāmatu tirgos ar Latvijas nacionālo stendu atstāj uz uzņēmējdarbību, veicinot poligrāfijas uzņēmumu pakalpojumu eksportu uz ārvalstīm. Inga Bodnarjuka-Mrazauskas informēs par platformas “Latvian Literature” komandas paveikto un sasniegtajiem rezultātiem. Rakstniece Rūta Briede, kura šo gadu laikā vadījusi radošās darbnīcas Lielbritānijā, piedalījusies festivālos, kā arī angliski iznākušas divas viņas grāmatas - “Kaiju karalienes noslēpums” un “Suns, kurš atrada skumjas” - , dalīsies iespaidos, kā Latvijas dalība Londonas un citos grāmatu tirgos ir palīdzējusi viņai kā autorei.

Uz preses konferenci aicināts ikviens interesents. Pēc preses konferences būs iespēja uzdot jautājumus.

Platforma “Latvian Literature” ir veidota ar mērķi veicināt Latvijas literatūras un grāmatniecības atpazīstamību un eksportu ārvalstīs, nodrošināt starptautisku sadarbību ar izdevējiem, aģentiem, tulkotājiem un organizācijām, kā arī piedāvāt visa veida informāciju par Latvijas autoriem, grāmatām un jaunumiem nozarē.

 

Papildu informācija: ANETE KONSTE E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ; Tālr. 26123819

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu