Tukuma muzejs piedāvā palīgmateriālus vēstures skolotājiem par 1919. gadu

17.04.2020.

Tukuma muzejs turpina gatavot materiālus, kas var palīdzēt vēstures pedagogiem attālinātajā mācību procesā. Materiāli izmantojami skolēniem attālinātas mācību vielas apgūšanai un izpildāmi pašmācības ceļā.

Lai padziļinātu skolēnu zināšanas par Latvijas Neatkarības karu un mudinātu izprast vēsturiskos notikumus 1919. gadā Tukumā un Latvijā, Tukuma muzeja sagatavojis trīs uzdevumus, kur izmantotas dažādas metodes interesantākai mācību vielas apgūšanai.

1. uzdevums veicinās skolēnu informācijas meklēšanas prasmes, skatoties LTV 1 raidījumu "Vēstures skolotājs". 2. uzdevums veidos izpratni par Neatkarības kara laika līniju, izspēlējot didaktisko spēli "Ceļā uz Latviju". 3. uzdevums veidots tā, lai skolēnos radītu interesi par Baltijas landesvēra 1. lazaretes izveidi un medicīnas vēsturi, tostarp aicinot skolēnus praktiski izpildīt uzdevumu - sniegt palīdzību ievainotajam – kādam savam tuviniekam.

Informācija pedagogiem

1. uzdevums

1. uzdevums ar atbildēm

2. uzdevums

2. uzdevums ar atbildēm

3. uzdevums

Interesantākai vēstures apguvei aicinām noskatīties arī īsfilmu "Lizī stāsts. 1919", kurā galvenās loma atveido Latvijā pazīstami aktieri šeit.

Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

Mācību materiāli par 1905. gada notikumiem pieejami šeit.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu