Par pārcelto kultūras norišu īstenošanu programmā "Latvijas skolas soma"

16.07.2020.

Pateicamies izglītības un kultūras jomas profesionāļiem par līdzšinējo sadarbību kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" īstenošanā. Kā liecina no izglītības iestāžu dibinātājiem, pedagogiem un skolēniem saņemtā informācija, valsts nodrošināto iespēju bērniem un jauniešiem pieredzēt kultūras norises klātienē augstu vērtē gan paši skolēni, gan sabiedrība kopumā.

COVID-19 straujā izplatība Eiropā un pasaulē izmainījusi mūsu visu dzīvi un darbu, tai skaitā būtiski ietekmējot arī programmas "Latvijas skolas soma" īstenošanu. Par daļu no 2019./2020. mācību gada 2. semestrī plānotajām kultūras norisēm ir veikta priekšapmaksa, bet tās nav notikušas / ir pārceltas.

Izglītības iestādes un kultūras norišu piedāvātājus informējam, ka programmā "Latvijas skolas soma" plānotajām norisēm, par kurām 2019./2020. mācību gada 2. semestrī veikta priekšapmaksa, tās nav notikušas, bet ietvertas Valsts kases e-pakalpojumu ePārskatos iesniegtajās atskaitēs, jānotiek 2020. gada ietvaros. To nosaka 2020. gada 21. janvāra Ministru kabineta noteikumi Nr. 33 "Kārtība, kādā aprēķina un piešķir valsts budžeta finansējumu programmas "Latvijas skolas soma īstenošanai no 2020. gada 1. janvāra līdz 2020. gada 31. decembrim", jo šie līdzekļi piešķirti un jāizlieto konkrētā budžeta gada ietvaros. 

  • Ja vien iespējams, izglītības iestādei ar pakalpojuma sniedzēju jāvienojas par plānotās kultūras norises apmeklējumu laika posmā līdz 2020. gada beigām.
  • Ja kultūras pakalpojuma sniedzējam līdz 2020. gada 31. decembrim nav iespējams nodrošināt plānotās norises apmeklējumu, aicinām vienoties par līdzvērtīgas šī paša pakalpojuma sniedzēja kultūras norises apmeklēšanu. Piemēram, ja biļetes iegādātas uz Latvijas Nacionālās operas un baleta teātra izrādi "Apburtā princese", tās vietā var apmeklēt izrādi "Gulbju ezers".
  • Ja plānotā vai tai līdzvērtīga norise līdz 2020. gada 31. decembrim nenotiek vai priekšapmaksā samaksātā summa netiek izmantota pilnā apmērā, neizlietotais finansējums būs jāatmaksā valsts budžetā. Šo finansējumu nedrīkst izmantot, lai maksātu par cita pakalpojumu sniedzēja piedāvātu norisi.

Arī turpmāk par programmas satura un administrēšanas jautājumiem lūdzam sazināties ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai programmas vadītāju Aiju Tūnu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

Programmas "Latvijas skolas soma" komanda

www.lv100.lv/skolassoma

#LV100 #LatvijasSkolasSoma #SkolasSoma

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu