Pārdaugavā atklās pasaulē pirmo lielformāta sienu gleznojumu, ko zīmējis robots

03.10.2018.

No 3. oktobra Rīgā iedzīvosies lielformāta sienas gleznojums "Lembit, The King of Hill", kas ir pirmais papildinātās realitātes (augmented reality) objekts, ko uzgleznos robots. Papildinātās realitātes tehnika melnbaltajiem zīmējumiem dod dzīvību kustībās un krāsās, kas redzamas, objektu skenējot ar mobilo aplikāciju. Tas taps Pārdaugavā, Viesītes ielā 3, tādejādi ceļot Pārdaugavas pilsētvides vērtību un decentralizējot Rīgas kultūras norises.

Par godu Igaunijas valsts simtgadei visā Eiropā atklāti ielu mākslas objekti, kas simbolizē Baltijas reģiona kultūrvēsturi un mūsu kaimiņvalsts vēsturē nozīmīgus tēlus.

Digitālās ielu mākslas projekts "(R)estart Reality" apceļojis Romu, Parīzi, Londonu, Helsinkus u.c. vietas, kā projekta noslēgumu izvēloties Rīgu, kur šī gada 8. septembrī Baltās nakts ietvaros tika atklāti divi pilsētvidē jau iedzīvojušies objekti – viens 13. janvāra ielas gājēju tunelī un otrs Kalnciema kvartālā. Visi objekti veidoti papildinātās realitātes tehnikā. Skenējot sienas gleznojumus ar Restart Reality aplikāciju, tie "atdzīvojas", atklājot kādreizējo tēlu dzīvi un ienesot tos mūsdienu realitātē.

Noslēdzošā darba tapšanu būs iespējams vērot klātienē vai sekojot līdzi videotiešraidei fonda INITIUM Facebook lapā.

Objekts tiks izveidots, sadarbojoties trijām organizācijām – kultūras platformai INITIUM, Igaunijas organizācijai NOAR un inovatīvam igauņu radītam uzņēmumam SprayPrinter.

SprayPrinter ir ASV un Igaunijā bāzēta kompānija, kas strādā, lai savienotu mākslu ar tehnoloģiju. Kompānija izstrādājusi inovatīvu ielu mākslas objektu veidošanas sistēmu – jebkāda izmēra un uz jebkādas virsmas SprayPrinter veidots robots veic zīmējumus, papildinot pilsētvidi ar augstvērtīgiem mākslas objektiem. Robots "Albert" ir apzīmējis koka virsmas, ķieģeļu sienas un reiz pat 150 m augstu rūpnīcas skursteni. Robota izmantošana kompānijai nodrošina ekonomiski izdevīgāku objektu veidošanu, kā arī samazina krāsošanas darbu veikšanai nepieciešamo laiku. SprayPrinter ir tehnoloģija mākslai, kas atstāj iespaidu; videi, kas pauž stāstus; stāstiem, kam jātiek izstāstītiem. Vairāk informācijas šeit: sprayprinter.com.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu