Pasākums "Vecmāmiņas receptes" kultūras pilī "Ziemeļblāzma"

01.11.2019.

3. novembrī plkst. 17.00 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" izstādes "Silta, jauka istabiņa" ietvaros notiks pasākums "Vecmāmiņas receptes".

Katra bērnības atmiņās ir saglabājušās ainas ar vecmāmiņu, kura savu lutināmo cienājusi ar zeltainiem pīrāgiem, gaisīgu debessmannā vai kādu citu ēdienu, ko īpašu padara ne receptes izsmalcinātība un izejvielu dārdzība, bet mīlestība un gādīgums.

"Vecmāmiņas receptes" ir paaudžu sadarbības un zināšanu apmaiņas pasākums, kas apvieno gastronomiskus, praktiskus un teorētiskus elementus. Pasākumā ar īpašām dzimtas receptēm piedalīsies vecmāmiņas un Latvijas Laikmetīgā mākslas centra mākslas vēstneses Aija Kaula, Ilze Glavane un Ilze Vītola, kā arī ēdiena pētniece Astra Spalvēna un dejas kritiķe Inta Balode. Sekojot recepšu instrukcijām un iesaistot pasākuma viesus, tiks pagatavoti trīs ēdieni, vienlaicīgi atmiņu stāstījumiem izskanēs arī teorētiskas atkāpes par recepti kā vēsturisku dokumentu un sieviešu pieredzes izteicēju.

Pasākuma mērķis ir veicināt dialogu starp dažādām sabiedrības grupām un nodrošināt zināšanu un pieredzes pēctecību. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

"Vecmāmiņas receptes" ir Latvijas valsts simtgades programmas notikums un daļa no izstādes "Silta, jauka istabiņa", kas ir kultūras pils "Ziemeļblāzma" 2019. gada Laikmetīgās mākslas programmas 5. cikls, izglītības programmas.

"Vecmāmiņas receptes" atbalsta: kultūras pils "Ziemeļblāzma", biedrība "LAUKKU", radošā apvienība "Ah!Oh! ", Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs.

 

Papildu informācija:
Inita Andžāne,
Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības
Kultūras pils "Ziemeļblāzma" direktore
Tālr. 67037395
E -pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

 

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu