Pašvaldība sakārto valsts vizītkarti Ainažos

03.12.2018.

Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu, Salacgrīvas novada dome bija izvirzījusi mērķi sakārtot valsts vizītkarti Ainažos, robežšķērsošanas vietā pie Iklas, un to arī izdarīja. Pašvaldības ainavu arhitekte Gundega Upīte-Vīksna atgādināja, ka šī robežzīme vēl nesen izskatījās ļoti nepievilcīga: balti pelēcīga padrupusi siena ar uzrakstu Latvija. Tagad siena atjaunota, uzlikts jauns segums.

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar mākslinieci Andu Munkevicu (SIA "AM Studio"), kura izgatavoja dekoratīvos stikla paneļus, diezgan ātri nonākts līdz idejai, kā jāizskatās šai valsts vizītkartei. Uz tās izvietotie Latvijas sarkanbaltsarkanie karogi izlikti tādā formā, it kā tie plīvotu vai viļņotos. To materiāls nokrāsots ar krāsu, kas laiž cauri apakšā izvietoto nelielo prožektoriņu gaismu. Tas, protams, ir baudāms tumsā. Valsts vizītkartes vieta ir labiekārtota, veikti nelieli stādījumi. – Pavasarī tur zaļos arī zaļa zālīte, – teic ainavu arhitekte. Šim darbam pašvaldība bija piešķīrusi 12 000 eiro.

17. novembra vakarā robežzīmes atklāšanu iedziedāja folkloras kopa "Cielava". Savukārt Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs atzina, ka šī vieta noteikti bija jāsakārto, jo, pēc viņa vārdiem, te sākas Latvija. G. Upīte-Vīksna ir gandarīta, ka pierobeža kļūst arvien sakārtotāka. – Cilvēku plūsma te ir gana liela. Daudzi labprāt pilsētā iebrauc pa šo piejūras ceļu. Tūristi piestāj, lai apmeklētu veco molu. Pirmās asociācijas par Latviju rodas tieši šajā vietā, – uzskata ainavu arhitekte.

Informāciju sagatavoja Regīna Tamane

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu