Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Dziesmu svētkiem - “DZIESMUVARA”

18.05.2018.

2018. gada 1. jūnijā kinoteātrī Splendid Palace pirmizrādi piedzīvos režisora Askolda Saulīša dokumentālā filma “Dziesmuvara” - stāsts par mums pašiem un par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību dinamiskajā un mainīgajā laika ritā vairāk nekā simts gadu garumā.

2. un 3. jūnijā ikviens interesents aicināts uz filmas bezmaksas seansiem.

VII Latvju vispārējie Dziesmu svētki no 1931. gada 20. līdz 22. jūnijam Rīgā

Dokumentālās filmas “Dziesmuvara” veidotāji savu Dziesmu svētku redzējumu ļauj izstāstīt dokumentālam koptēlam - latviešu karavīram, kara lidotājam, ērģelniekam un koristam.

Lidojumā virs Latvijas - vēsturiskās fotogrāfijās, dažādās laikmeta liecībās, oficiālās un ģimeņu hronikās, kā arī liktenīgo dziesmu motīvos ir atgādināts par latviešiem dotās dziesmuvaras pārlaicīgumu, nozīmi nācijas pašapziņas celšanā, tautas saliedēšanā un brīvības gara uzturēšanā jebkuros apstākļos, kā tēvzemē, tā trimdā.

VII Latvju vispārējie Dziesmu svētki no 1931. gada 20. līdz 22. jūnijam Rīgā

Scenārija autori – Dainis Īvāns un Askolds Saulītis, režisors – Askolds Saulītis, operators – Andris Priedītis, producents – biedrība Terra Europa. Darbs pie filmas uzsākts 2016. gadā ar Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Dokumentālā filma iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Filmas režisors Askolds Saulītis stāsta: “Līdz ar pirmo vidzemnieku dziedāšanas dienu Dikļos 1864. gadā un 1873. gada Pirmajiem Vispārējiem latviešu dziedāšanas svētkiem Rīgā – Dziesmu svētki kļuvuši par neatņemamu latviskās identitātes sastāvdaļu. Filmā atainoti centieni Dziesmu svētkus pakļaut dažādiem ideoloģiskiem mērķiem un tautas attapība to nepieļaut. Dziesmuvara tautai devusi spēku izcīnīt neatkarīgu valsti, izturēt karos, pretoties pārtautošanai. Dziesmu svētkos nostiprinājies mūsu garaspēka karaspēks, kas Trešajā atmodā izrādījies stiprāks pat par padomju okupantu bruņotiem spēkiem”. Askolds Saulītis divas reizes Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps atzīts par labāko dokumentālā kino režisoru.

Bezmaksas ieejas biļetes uz filmas “Dziesmuvara” seansiem iespēja saņemt no 21. maija kinoteātra Splendid Palace biļešu kasē.

Kino seansi notiks:

2. jūnijā plkst.14.00 kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē

2. jūnijā plkst.19.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē

3. jūnijā plkst.14.00 kinoteātra Splendid Palace Mazajā zālē

3. jūnijā plkst.18.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē

 

Informāciju sagatavoja:
Linda Ertmane
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985; 29181396
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lnkc.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu