Pirmo reizi skaistākie jūgendstila artefakti - muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” katalogā

07.12.2018.

13. decembrī plkst. 17.00 muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” notiks krājuma kataloga “Rīgas jūgendstils” atvēršanas svētki. Izdevumam izvēlētie mākslas darbi, mēbeles, trauki, apģērbs un aksesuāri, interjera tekstils, metāla, ādas un stikla izstrādājumi, kā ari fotogrāfijas apliecina Latvijas jūgendstila perioda meistaru prasmi un stila izjūtu. Muzeja krājumam grāmata veltīta pirmo reizi, tā ir skaista dāvana Latvijas simtgadē. Atvēršanas sarīkojumā tikšanos ar kataloga veidotājiem kuplinās muzikāls duets - Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta).

Kataloga koncepcijas autore ir Dr. arh. Agrita Tipāne. Izdevuma ievadā dots ieskats muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” vēsturē un pārskats par kolekcijas izveidi.

No vairāk kā 7000 brīnišķīgiem priekšmetiem, kas glabājas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs”, izvēlēti gandrīz 280, kas raksturo dizainu, lietišķo mākslu un rūpniecību Latvijas teritorijā 20. gadsimta sākumā.

Kataloga deviņās nodaļās apskatīta glezniecība, grafika, grāmatu grafika un iespieddarbi, mēbeles, porcelāns, fajanss un keramika, stikls, interjera tekstils, tērpi un aksesuāri, metāls un āda, kā arī fotogrāfija. Izdevums ir bagātīgi ilustrēts, tas lasāms latviešu un angļu valodās. Šis ir pirmais muzeja krājumam veltītais katalogs, plānots publikācijas turpināt.

Papildinājums kataloga atvēršanas svētkos būs muzikāls duets - arfiste Ieva Šablovska un flautiste Sondra Lejmalniece.

Katalogs izdots ar Rīgas domes atbalstu. Tas būs nopērkams par īpašu pirmās dienas cenu un iepriecinās ikkatru Ziemassvētku laikā.

 

Papildu informācija:
Zaiga Bogdanova
Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”
Tālr. + 371 67012401
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.jugendstils.riga.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu