Programmā "Latvijas skolas soma" Maltas vidusskolas skolēni apmeklē Muzeju nakts norises

10.06.2019.

Katru gadu maijā notiek Muzeju nakts, kad ir iespēja piedalīties dažādos muzeju apmeklējumu veicinošos pasākumos. Muzeju nakts aktivitātēs iesaistās muzeji, valsts iestādes, teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas, sabiedriskās organizācijas. Maltas vidusskolas astoto klašu skolēni nolēma piedalīties Muzeju nakts piedāvātajos pasākumos un devās braucienā uz Rīgu Latvijas valsts simtgades programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Iekļaujoties Latvijas valsts simtgades stāstā, Muzeju nakts tēma šogad bija "Tālavas taurētājs" - Rūdolfa Blaumaņa apdziedātais drosmīgais un neuzpērkamais sendienu varonis. "Tālavas taurētājs" ir kā simbols tautas varoņgaram, kas ļāvis mums piedzīvot Latvijas valsts simtgadi.

Pirmais objekts, kuru apmeklēja skolēni, bija Rīgas Motormuzejs. Šeit bērnus piesaistīja seno spēkratu ekspozīcija un dažādu laiku un veidu spēkratu signāltauru izstāde. Šo muzeju savās atsauksmēs skolēni min kā vienu no interesantākajiem, jo bija iespēja apskatīt retro automašīnas, kā arī jaunākos sporta automašīnu modeļus.

8.a klases skolniece Indra raksta: "Mani interesē vēsture, sevišķi Latvijas vēsture, tāpēc bija interesanti apskatīt auto, kurā brauca bijušais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis. Pagājušā gadsimta autobusu modeļi ļāva nedaudz ielūkoties vecāku bērnībā. Šis muzejs tiešām bija interesants, un es labprāt to apmeklētu otrreiz."

Ārlietu ministrijā bija iespēja apskatīt ministrijas vestibilu, Latvijas pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica zāli un ekspozīciju, kā arī izstādes, veltītas Latvijas dalībai NATO un Latvija Eiropas Savienībā (15 gadi).

Apmeklējot Rīgas pili, Latvijas Valsts prezidenta rezidenci, skolēniem radās izdevība nokļūt Rīgas pils restaurētajā daļā un apskatīt restaurētās zāles, uzzināt, kur atrodas Valsts prezidenta oficiālā rezidence. Tika apskatīta arī Latvijas pilsētu, novadu, pagastu ģerboņu izstāde.

Paula Stradiņa Medicīnas muzejs aicināja ielūkoties etnomedicīnas un viduslaiku medicīnas ekspozīcijās. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar medicīnas attīstību no vissenākajiem laikiem un salīdzināt to ar mūsdienu medicīnas iespējām.

No Latvijas Dabas muzejā piedāvātajām ekspozīcijām visvairāk patika un arī skolēnu atsauksmēs visbiežāk tika pieminēta Zooloģijas ekspozīcija par Latvijas putniem, kukaiņiem.

Muzeju nakts ietvaros skolēni apmeklēja Brīvības pieminekli, apskatīja Daugavas krastmalu. Skolēni bija sajūsmā par nakts skatu uz pilsētu: "Naktī Vecrīgā ir ļoti skaisti, tā līdzinās Francijas galvaspilsētai Parīzei." Vairākiem skolēniem tas bija pirmais brauciens uz Latvijas galvaspilsētu - Rīgu. Savās atsauksmēs skolēni raksta, ka labprāt atkal apmeklētu Muzeju nakts pasākumus.

Paldies programmai "Latvijas skolas soma" par doto iespēju apmeklēt šos interesantos un izglītojošos Muzeju nakts pasākumus!


Informāciju sagatavoja Maltas vidusskolas 8.a, 8.b, 8.c klases audzinātājas: Rita Siņavska,, Jolanta Kotebo, Inita Kurme

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu