Programma "Latvijas skolas soma" Olaines novada skolās

29.01.2019.
Sākot ar 2018. gada septembri lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem, to starpā arī Olaines novada skolēniem, bija programma "Latvijas skolas soma". Tās ietvaros ikvienam skolēnam tika nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Mācību gada 1.semestrī “Latvijas skolas somas” ietvaros Olaines 1.vidusskolā un Olaines 2.vidusskolā norisinājās 17 pasākumi un aktivitātes dažādām klašu grupām, kas radīja iespēju jēgpilni pieredzēt Latviju – muzeju apmeklējumi, izrādes “Kaka un pavasaris”, “Trīs sivēntiņi”, “Kā Saule gadījās” un “Čomiņi”, Latvijas simtgadei veltīts kopīgs pasākums visai skolai Gaujas nacionālajā parkā, filma un diskusija “Baltu ciltis”, lekcija “Brīvības cīņas”, laikmetīgās dejas izrāde “Kā man gribas iet”, izstāde “100 Jettes cimdu pāri”, saruna ar grāmatas autori Elīnu Apsīti, kustību un objektu monoizrāde “Karavīrs”.

Olaines 1.vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā un programmas koordinatore skolā Līga Gulbe uzskata, ka šī iniciatīva ir ļoti vērtīga, jo tā ir iespēja uzaicināt uz skolu kvalitatīvus teātrus un māksliniekus, kas patiešām jēgpilni papildina un bagātina gan mācību procesu, gan skolēnu kultūrpieredzi.

Programma “Latvijas skolas soma”, kuru finansē Kultūras ministrija, Olaines novada skolās turpināsies arī šajā mācību semestrī, turpinot stiprināt jaunās paaudzes valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstināt izglītības kvalitāti, kā arī mazināt sociālo nevienlīdzību.

Informāciju sagatavoja:
“Latvijas skolas soma” koordinatore Olaines novadā
Ieva Rokule

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu