Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Zasā notiks zīmējumu teātra izrāde bērniem “Klusā daba”

07.11.2018.

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Zasā notiks zīmējumu teātra izrāde bērniem “Klusā daba”. Viegli uztverama, izglītojoša, interaktīva izrāde, kurā ar notikumiem raksturīgiem mūzikas fragmentiem un zīmējumu palīdzību tiek iziets caur gadsimtiem sākot no Baltu valodās runājošiem latviešu priekštečiem, līdz 1991. gadam – Latvijas valsts atjaunošanai.

Izrāde ir ar improvizācijas elementu, tāpēc izrādi veido arī skatītāji un izrādes stāsts ir atbilstošs un saprotams auditorijas zināšanām par Latvijas vēsturi.

Ar zīmējumu palīdzību iemiesojoties izdomātā tēlā, auditorija piedalās stāstā, komunicējot ar reāliem tā laika personāžiem un pieņem lēmumus konkrētos Latvijas vēstures brīžos.

Izrādes skaņu partitūrā tiek izmantoti unikāli vēsturiski mūzikas ieraksti. Zīmējums tiek projecēts uz sienas un radīts uz planšetes, kas ļauj veikli pārveidot radītos tēlus.

Izrāde rada klātesamības pieredzi, ļaujot uz savas ādas izdzīvot izvēļu pieņemšanas sajūtu vēstures laiku nogriežņos, aptverot ierobežojumus un iespējas, ko uzliek attiecīgā laika vēsturiskie notikumi.

Tas ir kā brīdis, kad mākslinieks izvēlas izteiksmīgas lietas un veido no tām klusās dabas kompozīciju gleznai uz molberta, tikai šai gleznai ir zīmējumu teātra izteiksmes līdzekļi.

Izrādē piedalās DJ Monsta un teicējs – zīmējumu teātra režisors Varis Klausītājs.

 

Avots: www.jekabpilsnovads.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu