Radīts Kultūras kanona orientēšanās spēles turpinājums

30.08.2018.

Uzsākot jauno mācību gadu, no pirmdienas, 3. septembra, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) būs pieejama Latvijas Kultūras kanona (LKK) orientēšanās spēles otrā daļa – aizraujošs turpinājums pērn uzsāktajai LKK un bibliotēkas iepazīšanas spēlei.

Šoreiz tā pievērsīs uzmanību nozīmīgām personībām un notikumiem, kā arī unikāliem krājuma materiāliem, kas saistās gan ar LNB vēsturi, gan LKK, gan Latvijas valsts simtgadi. Dalība bez maksas.

Orientēšanās spēlē varēs piedzīvot arī bibliotēkas krājuma daudzveidību – ne vien uzzināt interesantus faktus par grāmatām, bet arī noskaidrot ko jaunu par kartēm, pastkartēm, mūzikas ierakstiem, manuskriptiem u.c.

LKK pirmo daļu no 2017. gada 1. septembra līdz 2018. gada februārim izspēlēja gandrīz 5000 LNB apmeklētāju.

Spēle domāta ikvienam, kas prot lasīt un kas vēlas piedzīvot pētīšanas un izziņas prieku! Bērnus aicinām spēli spēlēt individuāli, kopā ar vecākiem vai arī mazās grupiņās divu trīs cilvēku sastāvā. Grupas lielākas par astoņiem cilvēkiem lūdzam iepriekš pieteikt, rakstot uz e-pastu Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot pa tālruni 22022920.

LKK orientēšanās spēle pieejama LNB Klientu apkalpošanas centrā katru dienu bibliotēkas darba laikā.

Kā pirmie dalībnieki 3. septembrī plkst. 13.00 spēli uzsāks Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja un LNB darbinieku bērni.

Skolēnus, nākot un spēlējot spēli, LNB restorānā “Klīversala” gaidīs gards pirmās skolas dienas pārsteigums.

Pieminot LKK sociālajos tīklos, lieto mirkļbirku #kulturaskanons

Latvijas Kultūras kanons ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums. Tajā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai. Aptverot septiņas nozares (Tautas tradīcijas, Vizuālā māksla, Skatuves māksla, Mūzika, Literatūra, Kino, Arhitektūra un dizains), Kultūras kanonu veido 99 vērtības, un LNB un tās krājumā var iepazīties ar tām visām.

Informāciju sagatavoja:
Augusts Zilberts
Sabiedrisko attiecību vadītājs
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Tel.: 26472501
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
www.lnb.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu