Rēzeknes sākumskolas 6.m klases skolēni izzina Lūznavas muižu un piedalās Grafikas darbnīcā

13.12.2019.

Rēzeknes sākumskolas 6. m klases skolēni 2019. gada 20. novembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās uz Lūznavas muižu, kur gida pavadībā iepazinās ar unikālo romantiskā jūgendstila arhitektūras pērli – Lūznavas muižu, vietas vēsturi un uzzināja, kāds ir muižas īpašnieku Kerbedzu dzimtas ieguldījums vietas attīstībā. Skolēniem tika piedāvātas speciāli izstrādātās izdales lapas, kas palīdzēja interaktīvā veidā iepazīties ar muižas dizaina elementiem. Skolēni piedalījās arī grafikas darbnīcā, kur mākslinieces Janas Indričānes vadībā apguva grafikas tehniku, iesaistījās radošā darbībā, paši izveidoja unikālus suvenīrus no jūgendstila piedāvātajiem ornamentiem linogriezuma tehnikā uz papīra, kurus paņēma līdzi kā piemiņu.

Rēzeknes sākumskolas 6. m klases skolēniem ļoti patika pašiem darboties grafikas darbnīcā, jo bija interesanti strādāt citā tehnikā, kas aizrāva un uzzināt daudz ko jaunu par grafiku, tās vēsturi, piemēram, kā agrāk grafiski iespieda ielūgumus, kartītes un attēlus; uzzināt daudz interesantu faktu par skaisto Lūznavas muižu- cik sena ir muiža, kas to cēla, kāda ģimene, par Lūznavas muižas īpašniekiem, kāpēc tie aizbrauca prom un vairs neatgriezās, arī par to, kur dzēra tēju viena no ģimenes māsām; Lūznavas muižā apskatīt bēniņus, interesanto istabu izvietojumu, jo katrā istabā ir ne tikai četri stūri; patika darba grupās meklēt muižas dizaina elementus; ieraudzīt koku ar 12 stumbriem; pabūt Lūznavas muižas kapelā; muižas pagrabā apskatīt gleznas un citus mākslas darbus.

Skolēnu atsauksmes

Zuzanna: "Lūznavas muižā ir fantastiska atmosfēra, staigājot pa lielajām istabām un gaiteņiem. Bija interesanti darboties grafikas darbnīcā, staigāt, klausīties un uzzināt kaut ko jaunu. Es jau daudz reižu esmu tur bijusi, bet Lūznavas muižā tās sajūtas un prieks nepazūd. Pat, ja esat tur bijuši, jums paliks interese pastaigāt vēl un vēl pa muižas ēku. Uzzināt par vēl kādu teiku, faktu, interesantu piedzīvojumu un daudz citas informācijas par Lūznavas muižu. Es vēlētos palikt pa nakti, kādā no rezidencēm. Tur viss ir restaurēts- istabas un pati ēka."

Anna: "Lūznavas muiža- viena no labākajām vietām, kurās esmu bijusi! Tur ir brīnumaini skaisti un interesanti. Es ieguvu daudz ko jaunu, uzzināju par muižas vēsturi un, apstaigājot visus slepenos stūrus, jutos kā muižas iedzīvotājs. Es vēlos, lai Lūznavas muiža paliktu tikpat skaista un lai muiža attīstītos."

Ance: "Man ļoti patika piedāvātais brauciens saistībā ar "Latvijas skolas soma" projektu! Es uzzināju interesantus faktus par grafiku un muižu. Par muižas pirmsākumiem, celtniecību, uzbūvi utt. To kā ir radies nosaukums un pati Lūznava. Grafikas darbnīcā arī bija ļoti interesanti. Uzzināju, no kāda materiāla veidoja grafikas darbus."

Justīne: "Man patika taisīt grafikas zīmējumus un uzzināt, kas ir grafika, cik tā ir skaista un neparasta. Man ļoti patika ekskursija pa Lūznavas muižu- istabas, ornamenti uz sienām un griestiem, aizrāva arī spēle grupās, kur bija jāmeklē Lūznavas muižas dizaina elementi. Neparasts stāsts bija par koku ar vairākiem stumbriem, un interesanta likās čūskegle. Es uzzināju daudz ko jaunu, bija interesanti."

Paldies māksliniekiem par aizraujošo, interesanto, zināšanām bagāto stāstījumu un aktīvu darbošanos, kas iedvesmoja skolēnus!

 

Informāciju sagatavoja: Rēzeknes sākumskolas bibliotekāre/skolotāja Inta Lāce

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu