Rīgā atzīmēs Latvijas-Krievijas miera līguma parakstīšanas simto gadadienu

06.08.2020.

2020. gada 11. augustā, atsaucoties uz ārlietu ministra Edgara Rinkēviča ielūgumu, Rīgā ieradīsies Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu), Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs (Jacek Czaputowicz) un Somijas ārlietu ministrs Peka Hāvisto (Pekka Haavisto), lai piedalītos Latvijas un Krievijas miera līguma parakstīšanas simtās gadadienas pasākumos. Vizītes laikā ministri pārrunās ārpolitiskās aktualitātes, drošības un reģionālās sadarbības jautājumus.

Papildus kopīgai sarunai tiek plānotas arī ministru divpusējas tikšanās. Tāpat Latvijas, Igaunijas, Polijas un Somijas ārlietu ministri piedalīsies diskusijā miera līguma simtgadei veltītā pasākumā Rīgas pilī. Klātesošos pasākuma dalībniekus Rīgas pilī uzrunās Valsts prezidents Egils Levits, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Latvija un Padomju Krievija miera līgumu parakstīja Rīgā 1920. gada 11. augustā. Tas noslēdza Neatkarības karu, kas bija sācies 1918. gada novembrī ar Padomju Krievijas spēku iebrukumu tikko proklamētās Latvijas Republikas teritorijā.

Miera līgumā padomju valdība labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem atteicās no Krievijas valsts suverēnajām tiesībām uz Latvijas tautu un zemi. Tas tiek vērtēts kā svarīgākais starpkaru periodā noslēgtais divpusējais līgums, kā arī visvairāk citētais un zinātniskos pētījumos analizētais Latvijas starptautiskais līgums.

Apskatīt miera līguma oriģinālu būs iespējams Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, Brīvības bulvārī 32, no 12. līdz 28. augustam.

Mediju ievērībai 11. augustā!

- Ārlietu ministrijā:

Pulksten 11.30 – Latvijas, Igaunijas, Polijas un Somijas ārlietu ministru kopīga preses konference un miera līguma apskate (Ministrijas vestibils, 1. stāvs. Valoda: latviešu–angļu). Foto un video iespēja.

Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvju dalību preses konferencē lūdzam pieteikt līdz 7. augusta pulksten 15.00 Mediju centrā, sūtot e-pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! . Lūgums plānot savlaicīgu ierašanos, bet ne vēlāk kā 30 minūtes pirms pasākuma sākuma.

Mediju pārstāvjiem būs iespēja sekot preses konferencei tiešraidē Ārlietu ministrijas mājaslapā un Facebook profilā. Attālināta dalība konferencē netiks nodrošināta.

Aicinām pasākuma dalībniekus ievērot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus.

- Rīgas pilī:

Pulksten 14.00 – Latvijas-Krievijas miera līguma parakstīšanas simtās gadadienas pasākums (Rīgas pils, Pils laukums 3). Foto un video iespēja.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji aicināti pieteikties līdz 7. augusta pulksten 17.00, sūtot e-pastu: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! .

 

Papildu informācija:
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu