Rīgas 2018. gada konference - jau šonedēļ

26.09.2018.

28. un 29. septembrī pasaules valstu politikas un starptautisko attiecību eksperti pulcēsies Rīgā, lai apspriestu galvenos drošības un politikas jautājumus reģionālā un globālā līmenī. Konferences mērķis ir veidot labvēlīgu vidi viedokļu apmaiņai. Pēdējās desmitgades laikā Rīgas konference ir nostiprinājusi savu nosaukumu un reputāciju visā reģionā. Kopš tās darbības sākuma, 2006. gadā, konference ir bijusi tikšanās vieta neskaitāmiem valstu vadītājiem un ekspertiem no visas pasaules.

“Nepārtrauktā ziņu plūsmas laikā, ir svarīgi uz brīdi apstāties un novērtēt esošo pasaules kārtību. Neskatoties uz pieaugošo populismu, kas sajauc nacionālismu ar bīstamu protekcionismu, mēs esam vēl vairāk savstarpēji saistīti nekā jebkad agrāk. Mums ir jāuzdod jautājumi, vai mēs to varam un vai esam gatavi aizsargāt mūsu demokrātiju, institūcijas un iedzīvotājus. Rīgas konference 2018 ir izņēmuma veida sanāksme, kurā tiks apspriestas lietas, kas dažkārt paliek nepamanītas.

Divas dienas, 28. un 29. septembrī, konference ļaus mums noskaidrot, vai mēs varam paļauties uz NATO atlikušo gadsimtu un vai mēs darām pietiekami daudz, lai aizsargātu liberālo kārtību.

Šogad Latvija svin savu simtgadi, tamdēļ Rīga ir ideāla vieta, kurā vairāk nekā 700 ārpolitikas, diplomātijas un militārie eksperti var sanākt kopā un apspriest jautājumus, kas skar ne tikai Latviju, bet arī visu Transatlantisko kopienu. Tas palīdzēs mums saprast, kas vēl ir jādara, lai atspoguļotu un izceltu mūsu vērtības. Vācijas, Krievijas un Baltijas jūras reģiona mainīgā loma. Šos jautājumus apspriedīs cilvēki, kas jau veido mūsu sabiedrības nākotni,” saka Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis.

Rīgas konference 2018 ilgs divas dienas, un tajā tiks vadītas 13 dažādu formātu diskusiju sesijas. Viesu sarakstā ir prezidenti, ministri, vēstnieki un politikas eksperti. Šo forumu atklās Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš godinās mūs ar savu atklāšanas runu.

Foruma sesijās koncentrēsies uz plašiem drošības jautājumiem, piemēram, NATO nākotni un Brexit un Krievijas ietekmi starptautiskajā arēnā. Plašāku informāciju iespējams atrast Rīgas konferences 2018 tīmekļa vietnē - www.rigaconference.lv

Konferenci atbalsta: Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, “Askaneli Brothers”, “Amber Distribution Latvia”, “Wines of Georgia”, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, Itālijas vēstniecība Latvijā, “Saab AB”, Ziemeļvalstu Ministru padome Latvijā, Swedbank, Rīgas Dome, “Milrem Latvia SIA”, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Audi Latvija, Starptautiskā lidosta Rīga, LMT Straume.

Informatīvais atbalsts: Latvijas Televīzija, DELFI, Latvijas informācijas aģentūra (LETA), Žurnāls IR, Latvijas Radio,Hromadske International, the Lithuania Tribune, Postimees, New Eastern Europe, Spektr.Press, iPress.ge, lsm.lv, Baltic Defence College, Vidzemes Augstskola, Rīgas Juridiskā augstskola, Vytautas Magnus University.

 

Vairāk informācijas:
Elīne Dembska
Rīgas konferences 2018
Mediju koordinatore
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
(+371) 26834171

Laura Krastiņa
Rīgas konference 2018
Mediju koordinatores asistente
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
(+371) 29250441

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu