Rīgas Latviešu biedrība aicina uz jubilejas pasākumiem

11.10.2018.

Laikā, kad Latvija svin savu simtgadi, senākā latviešu organizācija pasaulē – Rīgas Latviešu biedrība atzīmē savu 150. jubileju. Svētkus Rīgas Latviešu biedrība svinēs ar vērienīgu kultūras programmu nedēļas garumā - Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejas nedēļu, kas norisināsies no 2018. gada 22. oktobra līdz 27. oktobrim, bet ieskaņas šai krāšņajai jubilejai saklausāmas jau šobrīd.

 

12. oktobrī plkst. 13.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē AS “Latvijas Pasts” kopā ar pastmarkas diziana autori Liliju Dineri svinīgi prezentēs Rīgas Latviešu biedrības jubilejai veltīto pastmarku un aploksni.

Atklāšanas brīdi kuplinās Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pedegoģes Guntas Božas audzēkņu muzikālais pavadījums.  Savukārt  uz pastmarkas pirmās dienas zīmogošanu Rīgas Latviešu biedrības nama 1. stāva vestibilā visi laipni aicināti no plkst. 9.00 līdz 18.00. Rīgas Latviešu biedrības jubilejas pastmarkā attēloti astoņu Rīgas latviešu biedrības priekšnieku, kuri biedrību vadījuši līdz Otrajam pasaules karam un kuriem bija liela nozīme latviešu mākslas, kultūras un zinātnes attīstībā, portreti.

No 12. oktobra plkst. 14.00 Rīgas Latviešu biedrības namu (Rīgā, Merķeļa ielā 13) rotās tēlnieka Jāņa Strupuļa bronzā veidotā Rīgas Latviešu biedrības informatīvā plāksne.

Akmens darbi SIA “Akmens apstrādes centrs”. Uz plāksnes latviešu, krievu, angļu, vācu un franču valodā rakstīts “Rīgas Latviešu biedrība 1868. gads”. Aicinām ikvienu piedalīties plāksnes svinīgajā atklāšanā, kur svētku noskaņu kupinās aktrise Anita Grūbe un  Latvijas Zemessardzes orķestra ansamblis.

Rīgas Latviešu biedrība simbols ir ozols, kas ar savu spēku un pamatīgumu sargājis un pavadījis mūs 150 gadu ilgajā ceļā.  Taču savas 150 gadu jubilejas priekšvakarā  Rīgas Latviešu biedrība  Vērmanes dārzā iestādīs dekoratīvo ābelīti (Malus 'Comtesse de Paris'), lai tā ik pavasari ziedētu un nestu augļus mūsu bērniem un bērnu bērniem, simbolizējot dzīvību un atgādinot par Rīgas Latviešu biedrības šodienas un nākotnes darbiem.

Aicinām pievienoties ābelītes stādīšanas brīdī 2018.gada 12.oktobrī plkst. 15.00 Vērmanes dārzā (blakus Filipo Pauluči piemiņas zīmei).

Pateicamies SIA “Rīgas Meži” par atsaucību un sadarbību! 

Rīgas Latviešu biedrības 150 gadu jubilejas nedēļa

 

Informācija:
Oksana Svikle
Rīgas Latviešu biedrības
Publicitātes un reklāmas projektu vadītāja
Mob. tel.: +371 29528022
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu