Rojas vidusskolas skolēni izmanto plašo programmas "Latvijas skolas soma" piedāvājumu

09.07.2021.

Jau  trešo  gadu  Latvijas  skolās  tiek  īstenota kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma".  Tā  ir  iespēja  vismaz  vienu  reizi  mācību  semestra laikā iepazīt Latvijas mākslas un kultūras norises. Šī mācību gada 2. semestrī programmas saturā tika iekļautas digitālās norises, atbilstoši situācijai valstī. Arī Rojas vidusskola aktīvi izmantoja programmas piedāvājumus.

Gada sākumā 4. klašu skolēni tiešsaistes formātā piedalījās muzejpedagoģiskā nodarbībā "Gadskārtu ieražas Dienvidkurzemes sētā" Liepājas muzejā. Februārī 1.–3. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties digitāli izzinošā nodarbībā ritma un skaņu pasaulē "Nila Īles mūzikas studijā", kuras laikā skolēni iepazinās un darbojās ar dažādiem etniskajiem mūzikas un skaņu instrumentiem.

Vidusskolēniem bija iespēja noskatīties teātra izrādi – muzikālo dzīvesstāstu "No Veidenbauma neaizbēgsi", ko veidoja dziedātājs Ralfs Eilands, aktieris Gatis Maliks un "Liepaja Music Orchestra" mūziķi. Pēc izrādes noskatīšanās skolēni aizpildīja darba lapas, tādā veidā sniedzot atgriezenisko saiti par redzēto.

Maijā 5.–7. klašu skolēni tiešsaistes platformā Zoom piedalījās interaktīvi zinātniskā nodarbībā "Mākslas un zinātnes krustpunkti", ko piedāvāja SIA "Laboratorium". Nodarbībās skolēni uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu ņemot Latvijas filmu "Dvēseļu putenis", tika rādīts, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos notikumus. Skolēni uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, mākslīgo ādu, speciālus degošos šķidru-mus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri utt.

8. klašu skolēni tiešsaistē noskatījās Goda teātra izrādi "#Bezfiltra". Tajā atklātas mūsdienu sabiedrībā aktuālas problēmas, kas skar ne tikai jauniešu savstarpējās attiecības un dzīves apstākļus, bet arī stāsta par veselīgu dzīvesveidu, popularizējot bezatkritumu dzīves principus, lai mazinātu piesārņojuma ietekmi uz vidi.

Mācību gada noslēgumā 1.–4. klašu skolēni digitāli skatījās iluzionistu Daces un Enriko Pecolli radīto cirka izrādi "Alise Brīnumzemē". Vienmēr aktuālais Luisa Kerola darbs "Alise Brīnumzemē" iedzīvināts krāšņā un aizraujošā cirka mākslas notikumā – izrādē, kas radīta Latvijā un pieprasīta pasaulē.Sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un biedrību "Kultūrpunkts", 9. klašu skolēniem bija iespēja noskatīties dokumentālo animāciju "Mans mīļākais karš", vēl pirms tā tika pārraidīta Latvijas Televīzijā.

Savukārt, pateicoties Latvijas Kinematogrāfistu savienības programmai "Kino visiem un visur Latvijā", mūsu skolas skolēniem bija iespēja noskatīties vērtīgas filmas. Vēstures stundās skolēni skatījās filmas par Latvijā vēsturiski nozīmīgām personām un notikumiem – "Baltijas brīvības ceļš", "Zigfrīds Anna Meirovics", "Vai viegli būt jaunam?", "Jelgava 94". Sākumskolas un pamatskolas skolēni izmantoja iespēju noskatīties filmas "Zelta zirgs" un "Pavasaris Vārnu ielā".

Esam pateicīgi programmai "Latvijas skolas soma" par bagātīgo kultūras norišu piedāvājumu!

 

Sagatavoja: Rojas vidusskolas direktores vietniece audzināšanas darba jomā Elīna Memrikova

Avots: Informatīvais izdevums "Banga"

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu