Runājošie suņi aicina iepazīt Maskačku!

22.02.2019.

Parki, baznīcas, leģendāra tramvaja līnija, vēsturiska apbūve un kolorīti iedzīvotāji – to visu ikviens var iepazīt spilgtajā Maskačkā, kur risinās arī Latvijas simtgades animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” darbība. Daudzi filmas skatītāji, jo īpaši ģimenes ar maziem bērniem, pēc noskatīšanās dodas pastaigā pa Maskačku, no jauna atklājot filmā redzamās vietas un iepazīstot spilgto, bet nereti piemirsto Rīgas rajonu. Runājošie suņi aicina ikvienam iepazīt Maskačku, izstaigājot filmas varoņu ikdienas maršrutus un iejūtoties viņu piedzīvojumos!

Gājēju tunelis zem Salu tilta – “Maskačkas vārti”

Ar daudzkrāsainiem grafiti apzīmētais tunelis šķiet visai neomulīgs, bet patiesībā tas ir portāls uz brīnišķīgu, noslēpumainu pasauli, kurā mīt īpaša suņu suga – runājošie suņi!

Klusais dārzs

Klusais dārzs ir viens no parkiem, ar kuriem Mimmi iepazīstina Jēkabu, viņam pirmo dienu ciemojoties Maskačkā. Tas atrodas starp Jēkabpils, Daugavpils, Lazdonas un Katoļu ielām. Klusais dārzs izveidots 1960. gadā vecas kapsētas teritorijā, nojaucot savu laiku nodzīvojušās ēkas, izbūvējot celiņus, iekārtojot atpūtas vietas un apstādījumus. Klusajā dārzā aug tikai kļavas un liepas, un dzīvžogs atdala dārza teritoriju no Visu svēto baznīcas teritorijas.

7. tramvaja pietura “Daugavpils iela”

Tramvajam ir svarīga loma filmas darbībā – tas paglābj Jēkabu no pakaļdzīšanās pēc svarīgās būvniecības plānu apmaiņas misijas. Tramvajā vizinās arī jautrie mīmi. Bet Daugavpils ielas pietura ir sevišķi nozīmīga tāpēc, ka te no tramvaja katru dienu izkāpj kupls pulks studentu, lai dotos uz lekcijām netālu esošajā Latvijas Kultūras akadēmijā.

Maskavas dārzs

Parks, kurā dižkungs Imants Rausis gatavojas būvēt savu debesskrāpi, atrodas starp Mazo Krasta, Maskavas, Balvu un Kojusalas ielu. Tas izveidots neilgi pirms Otrā pasaules kara neapbūvētā laukumā kādreizējās dārzniecības vietā. 1965. gadā Maskavas dārza teritorijā uzcelta Sporta manēža, viena no sava laika modernākajām sporta būvēm valstī ar 3500–5000 skatītāju vietām atkarībā no sporta veida. Šobrīd Maskavas dārzu gaida rekonstrukcija, taču debesskrāpjus būvēt neviens neplāno, un parkā jau tagad ir atjaunots bērnu rotaļu laukums.

Ieeja Mimmi pagalmā Maskavas ielā 137

Mimmi un Ērglis dzīvo Maskačkai raksturīgā koka namā ar zaļu pagalmu, kurā iekārtotas šūpoles un zeļ suņuburkšķi. Šāda arhitektūra vēsturiski bijusi ļoti izplatīta – Maskavas priekšpilsētā ilgstoši bija atļauta tikai koka apbūve, jo kara gadījumos to iznīcināja nodedzinot, lai ienaidnieks nevarētu to ieņemt. Šāds liktenis Maskavas priekšpilsētu pilnīgi vai daļēji piemeklējis gan 17., gan 18. un  pat vēl 19. gadsimtā. Maskačkā atrodamas ēkas, kuras apbūvē atkārtojas 60 un pat vairāk reižu – visbiežāk tika būvētas nelielas vienstāvu ēkas ar 3 vai 5 logiem fasādē.

Svētā Erceņģeļa Mihaila pareizticīgo baznīca

Baznīca Maskavas ielā 170, kur Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi satiekas pēc būvniecības plānu apmaiņas misijas, šķiet klusa un pamesta, taču patiesībā tai ir bagāta vēsture. 19. gadsimta pirmajā pusē te atradusies pirmā Rīgas vecticībnieku koka baznīca, kurā savulaik viesojies Krievijas imperators Aleksandrs II. Baznīcā glabājies arī liela sakrālās mākslas kolekcija. Šī ēka līdz mūsdienām nav saglabājusies. Tagadējā baznīca iesvētīta 1895. gadā un skatāma tās sākotnējā veidolā bez pārbūvēm, kaut arī jau vairāk nekā 20 gadus baznīcā notiek remontdarbi. Zinātāji teic, ka pagrabā zem altāra daļas atrodas svētavots.

Tuvojošais pavasaris būs īstais laiks, lai noskatītos filmu un dotos ekskursijā – ieraugi Maskačkas pievilcību Jēkaba, Mimmi un runājošo suņu acīm!


Papildu jautājumiem:
Lauma Laube
“Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” komunikācijas koordinatore
Tel.: +371 29285760
E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu