Saeimā ar diasporas ekspertiem diskutēs par kohēziju un latviešu valodas lomu Eiropā

15.06.2017.

Ar mērķi stiprināt Latvijas izaugsmi, Eiropas Latviešu apvienība (ELA), Eiropas Kustība Latvijā un Saeima šovasar 27. jūlijā rīko neformālas sadarbības forumu ar Eiropas Savienībā un citās starptautiskajās organizācijās strādājošajiem latviešu ekspertiem. Forumā tiks ekspertu redzējumā analizēti tādi Latvijas politiskās dienaskārtības jautājumi kā kohēzija un latviešu valodas attīstība.

Forumu atklās Ināra Mūrniece (Saeimas priekšsēdētāja, NA/TB-LNNK), Zanda Kalniņa-Lukaševica (Ārlietu ministrija), Jānis Citskovskis (Valsts kanceleja), Egils Levits (Eiropas Savienības Tiesa) un Ilze Juhansone (Eiropas Komisija). Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja Lolita Čigāne (V) stāsta: “Latvijai kā mazai valstij ir svarīgs ikviens mūsu cilvēks, kas dzīvo gan Latvijā, gan ārpus tās. Ikviens mūsējais ar pilsonisko aktivitāti, savām prasmēm un darbu var pielikt roku Latvijas attīstībai un izaugsmei svarīgu jautājumu veidošanā. Esmu priecīga, ka Saeimā būs iespēja uzņemt Eiropas Savienības un citās starptautiskajās organizācijās strādājošos, jo viņu zināšanas un prasmes spēj dot vērtīgu pienesumu mūsu valsts attīstībai.

Forums ir vērsts uz diasporas nozaru ekspertu zinātības un pieredzes apzināšanu. Tajā iecerēts pulcēt ap 40 dalībnieku. Starp tiem būs ES, ANO un citās starptautiskajās organizācijās strādājošie latvieši un Latvijas partneri – Saeimas deputāti, valsts iestāžu pārstāvji, sabiedriskās organizācijas un pētnieki. ELA vicepriekšsēde Elīna Pinto uzsver: “Latvijas šābrīža demogrāfisko, ekonomisko un ģeopolitisko izaicinājumu fonā jācer, ka Latvijas politikas un pārvaldes veidotāji nepalaidīs vējā nevienu iespēju stiprināt Latviju, toskait konsultatīvu platformu veidā piesaistot diasporas ekspertu un profesionāļu zināšanas, pieredzi un kontaktus”. Regulāri neformālas sadarbības formāti ar saviem starptautiskajās iestādēs strādājošajiem tautiešiem iedibināti arī citās valstīs, piemēram, Igaunijā.

Forums ir daļa no ELA atbalstītā diasporas nozaru profesionāļu un ekspertu tīklošanās procesa. Forums papildinās 28.-30. jūlijā notiekošo pirmo Eiropas Latviešu kongresu (ej.uz/EiropasLatviesuKongress), kam dalībnieki no diasporas un Latvijas var pieteikties līdz 22. jūnijam. Kongress norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un kļūs par nozīmīgu šīs vasaras notikumu, kur Simtgades ceļa kartē apkopot idejas un labās prakses piemērus Latvijas attīstībai nākamajā simtgadē.

Iepazīties ar 27. jūlija foruma programmu un tam pieteikties iespējams līdz 20. jūlijam, aizpildot reģistrācijas anketu: http://ej.uz/DiasporasEkspertuForums.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienība
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! ;
+352 691 981 524

 

Pirmo Eiropas Latviešu kongresu 2017. gada 28.-30. jūlijā organizē Eiropas Latviešu apvienība sadarbībā ar partneriem Latvijā. Kongress norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros un kļūs par nozīmīgu šīs vasaras notikumu, kurā tiks apkopotas idejas un labās prakses piemēri Latvijas attīstībai nākamajā simtgadē. Kongress tiek sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda atbalstu, un tā norisi atbalsta Ārlietu ministrija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Kongresu papildinās sadarbībā ar Kultūras ministriju un Pasaules Brīvo latviešu apvienību rīkotā Pasaules Latviešu konference, kas 30. jūlijā notiks Rīgā. Organizatori cer, ka ilgtermiņā šie pasākumi varētu veidot pasaules latviešu enkuru Latvijā, kas regulāri aicina pulcēties un strādāt pie kopīgām idejām valsts attīstībai.

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu