Saeimā svinīgā ceremonijā atklās Baltijas ceļa zāli

20.08.2019.

Godinot Baltijas ceļa 30. gadadienu, piektdien, 23. augustā, klātesot Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, Saeimas Prezidijam, Baltijas Asamblejas Prezidijam un parlamentāriešiem, Saeimā svinīgā ceremonijā atklās Baltijas ceļa zāli.

Klātesošos uzrunās Saeimas priekšsēdētāja, Baltijas Asamblejas prezidents un Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns, Igaunijas delegācijas vadītājs Ādu Musts (Aadu Must) un Lietuvas delegācijas vadītājs Valērijs Simuliks (Valerijus Simulik).

Baltijas ceļa zāles vārdu turpmāk nesīs telpa, kas atrodas parlamenta ēkas Jēkaba ielā 6/8 pirmajā stāvā blakus Baltiešu zālei.

Tāpat pasākumā būs apskatāma Latvijas, Lietuvas un Igaunijas muzeju veidota virtuālā izstāde “Par mūsu brīvību”. Izstādi veidoja Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Lietuvas Nacionālais vēstures muzejs, Igaunijas Nacionālais muzejs, Paņevežas reģionālais muzejs, piedaloties Igaunijas Tautas frontes “Rahvarinne” muzejam.

I.Mūrniece svinīgā ceremonijā pasniegs Baltijas Asamblejas delegāciju vadītājiem Baltijas ceļa trīsdesmitgadei veltītu īpašu dāvinājumu, kas ceļos uz Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valstu parlamentiem. Dāvinājums ikvienam parlamenta viesim būs apskatāms Baltijas ceļa zālē izvietotajā pastāvīgajā ekspozīcijā, kur izvietotas Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu protokolārās dāvanas.

Baltijas ceļa 30. gadadienā klātesošos parlamentā sveiks arī Amerikas Baltiešu brīvības līgas, Igaunijas parlamenta Ārlietu komisijas, Beniluksa parlamenta, Ziemeļu Padomes, kā arī Gruzijas un Azerbaidžānas parlamenta pārstāvji.

Šajā dienā I.Mūrniece, Saeimas Prezidijs un Baltijas Asamblejas Prezidijs parlamentā tiksies arī ar Baltijas valstu premjerministriem. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja, Saeimas Prezidija locekļi un citi parlamenta deputāti piedalīsies svinīgajā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa, kā arī apmeklēs Baltijas ceļa gadadienai veltīto svinīgo sarīkojumu Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

 

Pasākumu programma

10.00        Saeimas priekšsēdētājas, Saeimas Prezidija, Baltijas Asamblejas Prezidija un Baltijas valstu ministru prezidentu sasveicināšanās 
TV, foto iespēja ar Saeimas vai Ministru kabinetā iepriekš pieteikto akreditāciju Baltijas ceļa pasākumu atspoguļošanai.
Balsošanas zālē, Jēkaba ielā 11, Rīgā. Mediju ierašanās līdz pulksten 9.40.

11.00        Svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa
TV, foto iespēja. Mediju pulcēšanās laukumā pie Brīvības pieminekļa līdz pulksten 10.30.

12.00        Baltijas ceļa zāles svinīgā atklāšana
TV, foto iespēja. Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8, Rīgā.

15.00        Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais svinīgais sarīkojums

TV, foto iespēja tikai ar Ministru kabinetā iepriekš pieteikto akreditāciju Baltijas ceļa pasākumu atspoguļošanai. Koncerta un lasījumu atspoguļošanas gadījumā mediji ir atbildīgi par autortiesību ievērošanu.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” Svinību zālē, Ziemeļblāzmas ielā 36, Rīgā. Mediju ierašanās Svinību zālē norādītajā mediju zonā līdz pulksten 14.40.

 

Informācija medijiem:
Mediju pārstāvjus, kuriem nav pastāvīgās akreditācijas darbam Saeimā, pasākumu atspoguļošanai lūdzam pieteikties, rakstot e-pastu uz Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi! vai zvanot 67087244.

Avots: www.saeima.lv

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu