Sākas otrā Eiropas latviešu diasporas jauniešu vasaras nometne Luksemburgā “KaLVe - 2017”

30.06.2017.

Pulcējot trīsdesmit latviešu skolēnus no Luksemburgas, Beļģijas, Šveices, Vācijas un Latvijas,  30. jūnijā Luksemburgā sākas otrā Eiropas latviešu skolas vecuma jauniešu vasaras nometne “KaLVe - 2017”. Turpinot Eiropas Latviešu apvienības paspārnē aizsākto tradīciju, ar asociācijas "Luksemburga–Latvija" gādību un Sabiedrības integrācijas fonda līdzfinansējumu jaunieši nometnē piecu dienu garumā piedalīsies radošās, izglītojošās, sportiskās un muzikālās nodarbēs, lai stiprinātu savu kopības sajūtu, sadarbības prasmes un saikni ar Latviju. Šogad, Simtgades ieskaņās, nometnē aktīvi līdzdarbosies arī jaunieši no Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komitejas.

Nometnes rīkotāja un Luksemburgas Eiropas skolas skolotāja Evija Avotiņa stāsta: “KaLVe - 2016" bija brīnišķīgs emocionāls, sportisks, intelektuāls piedzīvojums ne tikai jauniešiem, bet arī organizētājiem un pasniedzējiem: prieks bija kopā būt, darboties, radīt un vērot, cik talantīgi, atvērti un radoši ir dalībnieki. Ir skaisti vērot, kā bērnos nepiespiesti veidojas vēlme būt daļai no latviešu rīkotajiem pasākumiem un būt visā pa īstam ar sirdi un no sirds. Apgūtais, pieredzētais nometnē un citos diasporas jauniešu pasākumos, kā uzsver paši dalībnieki, veido viņu latvisko savpatību un stiprina veselīgu pašapziņu, kas palīdz neizšķīst Eiropas daudzkultūru sabiedrībā.” Nometne ir paredzēta tieši skolas vecuma diasporas jauniešiem, kuru vecumā latvietības uzturēšanai ir īpaši svarīgi radīt aizraujošas, aktīvas un daudzveidīgas līdzdarbošanās iespējas viņu mītnes zemēs.

“KaLVe – 2017” moto būs “Esi darītājs!”, izceļot jauniešu pašiniciatīvas lomu un veidojot savu ieceru īstenošanai vajadzīgās prasmes un attieksmi pret sevi, sabiedrību un valsti. Nometnes programmā paredzētas diskusijas ar sabiedriski aktīviem, sportiskiem un radošiem cilvēkiem no diasporas un Latvijas. Ar brīvprātīgā darba pieredzi un prasmēm dalīsies cilvēki, kas strādā ar sociālā riska grupām, organizē jauniešu nometnes un sporta spēles. Nodarbībās par Latvijas vēsturi varēs iepazīties ar iedvesmojošiem veiksmes stāstiem Latvijas vēsturē. Notiks dažādas sporta un komandas saliedēšanas spēles profesionālu treneru vadībā, un dalībnieki varēs apgūt apvidus un orientēšanās prasmes, kā arī doties pārgājienā. Radošo ideju raisīšanai darbosies mūzikas ierakstu studija un mākslas darbnīca.

Nometnes nu jau atkārtotie dalībnieki jaunā piedzīvojuma priekšvakarā stāsta: “Pagājušā gada nometne ir starp manām jaukākajām pagājušās vasaras atmiņām: piepildītas ar muzicēšanu, dejošanu un sporta aktivitātēm, taču visvairāk novērtēju tieši iespēju iepazīties ar jauniem, foršiem, atraktīviem cilvēkiem” (Paula Štrāla, 17 gadi). Marks Poļakovs (16 gadi) atceras: "KaLVes atmosfēra ir vienkārši lieliska, pedagogi fantastiski, aktivitātes daudzveidīgas un interesantas. Bet galvenokārt tur ir sajūta, neizsakāma vārdos, kāda man līdz šim nav bijusi." Labas priekšnojautas ir arī Sofijai Vipulei (13 gadi): “Pateicoties pagājušajai nometnei, iepazinos un sadraudzējos ar jauniem cilvēkiem. Arī vakarā, kad lika iet gulēt, mēs istabiņā vēl čukstējām un smējāmies. KaLVe man šķita viena no aktīvākajam nometnēm, kādā esmu bijusi. Es šogad pieteicos atkal, jo gribu satikt vecus un jaunus draugus, atkal piedalīties danču vakaros, cept desas pie ugunskura un iet pārgājienā, kur ir jāpilda dažādi uzdevumi par Latviju.”

Nometne šogad notiks no 30. jūnija līdz 5. jūlijam Marientāles Jaunatnes centrā Luksemburgā. Ieskatu “KaLVe – 2016” nometnē var gūt nometnes dalībnieku patstāvīgi veidotajā videomateriālā:

Informāciju sagatavoja: 
Elīna Pinto
Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!
tālr. +352 621 680 835         
Asociācija “Luksemburga Latvija”/ELA

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu