Septiņu sējumu izdevums " Latvijas mākslas vēsture Latvijas valsts simtgadei"

20.10.2016.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas vēstures institūts (MVI) sadarbībā ar Mākslas vēstures pētījumu atbalsta fondu atsevišķi latviešu un angļu valodā laidis klajā izdevuma “Latvijas mākslas vēsture” V sējumu “Klasiskā modernisma un tradicionālisma periods. 1915–1940” MVI direktora profesora Dr. habil. Eduarda Kļaviņa sastādījumā un zinātniskajā redakcijā.

Grāmatai ir astoņi autori. Perioda mākslas izpētes vēsture, mākslas dzīve un tēlniecība atklājas Eduarda Kļaviņa izklāstā. Par mākslas teoriju, glezniecību un grafiku rakstījusi MVI vadošā pētniece Dr. Stella Pelše, par scenogrāfiju – mākslas vēsturniece Anita Vanaga, par grāmatu mākslu – LMA Grafikas nodaļas profesors Valdis Villerušs, par fotomākslu – LMA doktora grāda pretendente un Latvijas Nacionālās bibliotēkas mākslas bibliogrāfe Katrīna Teivāne-Korpa, par arhitektūru – Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Latvijas Arhitektūras muzeja vadītāja Ilze Martinsone, par lietišķo mākslu – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja speciāliste Rūta Rinka un par dizainu – Rīgas Porcelāna muzeja speciāliste un LMA doktorante Marta Šuste.

Vēstījumu 694 lpp. biezajā sējumā papildina apmēram tūkstotis attēlu no Latvijas un ārvalstu muzejiem, arhīviem, privātiem krājumiem un publicētiem avotiem. Izdevums sagatavots un iespiests ar Valsts kultūrkapitāla fonda, a/s “Latvijas valsts meži” un SIA “Alfor” finansiālu atbalstu. Grāmatu iekārtoja māksliniece Ieva Vīriņa, rediģēja Kristiāna Ābele, tulkoja Valdis Bērziņš, Stella Pelše, Inta Liepiņa un Katrīne Latkovska. Angļu valodas redaktore bija Iveta Boiko, palīgrādītājus sastādīja projekta administratore Daina Lāce, lielākos fotogrāfiskos uzdevumus veica Normunds Brasliņš un Imants Prēdelis.

“Latvijas mākslas vēstures” V sējums seko pirms diviem gadiem izdotajam IV sējumam “Neoromantiskā modernisma periods. 1890–1915”, kuru Latvijas Zinātņu akadēmija atzina par vienu no Latvijas zinātnes sasniegumiem 2014. gadā. Projekta tematiskajā programmā ir paredzēti septiņi sējumi, aptverot laiku no aizvēstures līdz mūsdienām. Pašlaik sagatavošanā ir I un III sējuma materiāli.

Pateikdamies visiem atbalstītājiem un sadarbības partneriem, izdevuma veidotāji aicina apmeklēt tā atvēršanas pasākumu, kas notiks 2016. gada 28. oktobrī plkst. 17:00 Rīgā, Kalpaka bulvārī 13, LMA II korpusā.

Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures institūts 

Akadēmijas laukums 1–160, LV–1050 Rīga, Latvija

T. +371 67227852 E-pasts: Lūdzu, ieslēdziet Javascriptu, lai redzētu e-pasta adresi!

×

Dalīties

×

Lejupielādēt pasākumu sarakstu